Header Background day #05

Twenty Thousand Leagues Under the Sea (Extraordinary Voyages, #6)

نویسنده: ژول ورن
زبان اصلی: انگلیسی
لینک کتاب در انجمن زندگی پیشتاز
سال چاپ اولیه: 1869
بازدید‌ها: 3.1K
امتیاز گودریدرز: 3.9 (رأی 232K)
امتیاز منتقدین: - (رای 0 منتقد)
امتیاز کاربران: - (رای 0 کاربر)

خلاصه و توضیحات

خلاصه هزار فرسنگ زیر دریا: ناگهان توجه جهان به اعماق آب‌ها جلب می‌شود. مردم جهان متوجه موجود ناشناسی می‌شوند که در اعماق آب‌ها زندگی می‌کند. عده‌ای گمان می‌کنند او کوسه‌ای بزرگ است، عده دیگری هستند که معتقدند نوعی هیولای دریایی ناشناخته‌است. اما کمتر کسی می‌تواند تصورش را بکند که آن موجود، وسیله‌‌ای ساخته دست بشر است. پروفسور آروناکس به همراه ندلند که صیاد نهنگ است، به همراه یک دوست دیگر، با یک کشتی تحقیقاتی به جستجوی این هیولای زیر آب می‌روند. اما کشتی در اثر برخورد با آن موجود آسیب می‌بیند و پروفسور آروناکس و همراهانش، از یک زیردریایی سر در می‌آورند. چیزی که تاکنون مانندش را ندیدن و حتی تصورش را هم نکرده‌اند. آن‌ها با ناتیلوس سفر می‌کنند و شگفتی‌های دنیای آب را می‌بینند، و در همین حین با کاپیتان نمو، ناخدا و مالک ناتیلوس آشنا می‌شوند. پروفسور درعین‌حال که کاپیتان را تحسین می‌کند، اخلاقیات او را رد می‌کند، و فکر می‌کند برخورد او با مسائل دنیا درست نیست. پروفسور و همراهانش متوجه می‌شوند، چون از راز ناخدا نیمو آگاه گشته‌اند، در واقع در ناتیلوس اسیر شده‌اند و دیگر نمی‌توانند به دنیای روی آب باز گردند، آن‌ها حاضر نیستند تا آخر عمر در ناتیلوس بمانند آن‌ها سعی می‌کنند تا فرار کنند اما این غیر ممکن است. کاپیتان نیمو خیلی از چیزهایی که در افسانه‌ها آمده بود را در زیر دریا به آن‌ها نشان داده است.

Summary and description [From GoodReads]

When an unidentified “monster” threatens international shipping, French oceanographer Pierre Aronnax and his unflappable assistant Conseil join an expedition organized by the US Navy to hunt down and destroy the menace. After months of fruitless searching, they finally grapple with their quarry, but Aronnax, Conseil, and the brash Canadian harpooner Ned Land are thrown overboard in the attack, only to find that the “monster” is actually a futuristic submarine, the Nautilus, commanded by a shadowy, mystical, preternaturally imposing man who calls himself Captain Nemo. Thus begins a journey of 20,000 leagues—nearly 50,000 miles—that will take Captain Nemo, his crew, and these three adventurers on a journey of discovery through undersea forests, coral graveyards, miles-deep trenches, and even the sunken ruins of Atlantis. Jules Verne’s novel of undersea exploration has been captivating readers ever since its first publication in 1870, and Frederick Paul Walter’s reader-friendly, scientifically meticulous translation of this visionary science fiction classic is complete and unabridged down to the smallest substantive detail.

درباره نویسنده

ژول ورن 1

ژول ورن

ژول گابریل ورن نویسنده، شاعر و نمایش‌نامه نویس فرانسوی بود که بیشتر شهرتش را مدیون نگارش کتاب‌های ماجرایی‌اش است که دنیای داستان‌های علمی–تخیلی را دگرگون کرد. ژول‌ورن در هشتم فوریه ۱۸۲۸ در یک خانواده‌ی مرفه در منطقه‌ی بندری شهر نانت فرانسه متولد شد. به خواست پدرش تحصیلاتش را در رشته‌ی حقوق به پایان برد، اما […]
مشاهده بیوگرافیِ ژول ورن

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل‌های این کتاب

بیست هزار فرسنگ زیر دریا

ناگهان توجه جهان به اعماق آبها جلب می‌شود. مردم جهان متوجه موجود ناشناسی می‌شوند، که در اعماق آب‌ها زندگی می‌کند. عده‌ای گمان می‌کنند او یک کوسه بزرگ است، عده دیگری هستند، که معتقدند، او نوعی هیولای دریایی ناشناخته‌است. اما کمتر کسی می‌تواند تصورش را بکند، که آن موجود، وسیله‌ایست ساخته دست بشر.پروفسور آروناکس به همراه ندلند که صیاد نهنگ است، و یک دوست دیگر، با یک کشتی تحقیقاتی به جستجوی این هیولای زیر آب می‌روند. اما کشتی در اثر برخورد با آن موجود آسیب می‌بیند و پروفسور آروناکس و همراهانش، از یک زیردریایی سر در می‌آورند. چیزی که تا کنون مانندش را ندیدن و حتا تصورش را هم نکرده‌اند.آنها با ناتیلوس سفر می‌کنند و شگفتیهای دنیای آب را می‌بینند، ودر همین حین با کاپیتان نمو، ناخدا و مالک ناتیلوس آشنا می‌شوند. پروفسور در عین حال که کاپیتان را تحسین می‌کند، اخلاقیات او را رد می‌کند، و فکر می‌کند برخورد او با مسائل دنیا درست نیست. پروفسور و همراهانش متوجه می‌شوند، چون از راز ناخدا نیمو آگاه گشته‌اند، در واقع در ناتیلوس اسیر شده‌اند و دیگر نمی‌توانند به دنیای روی آب باز گردند، اما آنها حاضر نیستند، تا آخر عمر در ناتیلوس بمانندآنها خیلی سعی میکنند تا فرار کنند امااین غیر ممکن بود.کاپیتان نیمو خیلی از چیز هایی که در افسانه ها آمده بود را در زیردریا به آنه نشان داد.در این داستان ناخدا نیمو را بیشتر از زاویه دید و قضاوت پروفسور آروناکس و همراهانش می‌بینیم. آنها کاپیتان نیمو را مردی کمابیش دیوانه و دنیا گریز می‌بینند.اما چون یکی از کشور های اروپایی خانواده‌اش را از بین برده بود او به دنبال انتقام بود به همین دلیل کشتی های روی آب را غرق می کرد پس مردم معتقد بودند زیر دریایی او یک هیولاست.

  • زبان فایل: پارسی
  • فرمت فایل: pdf
  • تعداد صفحات: 38
  • منتشرکننده:
  • تعداد دانلود: 28 کاربر
  • حجم فایل: 16.58 MB
  • نام فایل: 20000-leagues-under-the-sea.pdf
  • تاریخ انتشار: 1397/06/24

نقدها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقدی ثبت نشده است.

نقل‌قول‌ها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقل‌قولی ثبت نشده است.