Header Background day #05

The Currents of Space (Galactic Empire #2)

نویسنده: آیزاک آسیموف
زبان اصلی: انگلیسی
لینک کتاب در انجمن زندگی پیشتاز
سال چاپ اولیه: 1952
بازدید‌ها: 2.6K
امتیاز گودریدرز: 3.9 (رأی 19.1K)
امتیاز منتقدین: - (رای 0 منتقد)
امتیاز کاربران: - (رای 0 کاربر)

خلاصه و توضیحات

خلاصه کتاب سیاره ی محکوم به نابودی:

مرد زمینی تصمیم خود را گرفت. مقدمات این تصمیم گیری خیلی آهسته فراهم شده و توسعه یافته بود، ولی بالاخره به نتیجه رسید. از وقتی که او عرشه راحت سفینه خود و آن سردی و تاریکی آرام بخش فضا را ترک کرده بود هفته ها می گذشت. در اصل، او قصد داشت یک گزارش فوری به دفتر محلی اداره آنالیز فضای میان ستاره ای تحویل داده و فورا به فضا بازگردد. در عوض او را اینجا نگه داشته بودند. اینجا تقریبا شبیه به یک زندان بود. او چای خود را نوشید و به مردی که سر میز نشسته بود نگاه کرد، و گفت، من بیش از این توقف نمی کنم و…

این کتاب یک رمان در ژانر علمی تخیلی می باشد که شما را همراه با یک مرد زمینی که توسط بیگانگان به اسارت در امده و اتفاقات گوناگون همراه با ادبیات زیبای نویسنده و البته ترجمه زیبای آن می کشد. نویسنده کتاب همواره به آینده بسیار دور و تفکر به آن زمان علاقه شگرفی داشته به گونه ای که با خواندن کتاب به تفکر رفته که گویی ایشان در آن زمان بوده اند و شما را وادار به تفکر درباره آینده زمین و تحولات انسانی می کند! کتاب سیاره محکوم به فنا بعد از گذشت پنج دهه همچنان مورد توجه منتقدین و علاقه مندان به علم و تکنولوژی در آینده می باشد.

Summary and description [From GoodReads]

High above the planet Florinia, the Squires of Sark live in unimaginable wealth and comfort. Down in the eternal spring of the planet, however, the native Florinians labor ceaselessly to produce the precious kyrt that brings prosperity to their Sarkite masters. Rebellion is unthinkable and impossible. Not only do the Florinians no longer have a concept of freedom, any disruption of the vital kyrt trade would cause other planets to rise in protest, ultimately destabilizing trade and resulting in a galactic war. So the Trantorian Empire, whose grand plan is to unite all humanity in peace, prosperity, and freedom, has stood aside and allowed the oppression to continue. Living among the workers of Florinia, Rik is a man without a memory or a past. He has been abducted and brainwashed. Barely able to speak or care for himself when he was found, Rik is widely regarded as a simpleton by the worker community where he lives. But as his memories begin to return, Rik finds himself driven by a cryptic message he is determined to deliver: Everyone on Florinia is doomed . . . the Currents of Space are bringing destruction. But if the planet is evacuated, the power of Sark will end--so some would finish the job and would kill the messenger. The fate of the Galaxy hangs in the balance.

درباره نویسنده

آیزاک آسیموف 2

آیزاک آسیموف

آیزاک آسیموف نویسندة نامدار داستان‌های علمی و تخیلی در روسیه متولد شد و در خردسالی به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. آسیموف از همان ابتدا نبوغ خود را نشان داد و موفق شد در پنج‌سالگی خواندن را بیاموزد و از ۱۱ سالگی شروع به نوشتن داستان‌های علمی- تخیلی خود کرد. سرانجام در ۱۸ سالگی […]
مشاهده بیوگرافیِ آیزاک آسیموف

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل‌های این کتاب

سیاره محکوم به نابودی

مرد زمینی تصمیم خود را گرفت. مقدمات این تصمیم گیری خیلی آهسته فراهم شده و توسعه یافته بود، ولی بالاخره به نتیجه رسید. از وقتی که او عرشه راحت سفینه خود و آن سردی و تاریکی آرام بخش فضا را ترک کرده بود هفته ها می گذشت. در اصل، او قصد داشت یک گزارش فوری به دفتر محلی اداره آنالیز فضای میان ستاره ای تحویل داده و فورا به فضا بازگردد. در عوض او را اینجا نگهداشته بودند. اینجا تقریبا شبیه به یک زندان بود. او چای خود را نوشید و به مردی که سر میز نشسته بود نگاه کرد، و گفت، من بیش از این توقف نمی کنم. و… این کتاب یک رمان در ژانر علمی تخیلی میباشد که شمارا همراه با یک مرد زمینی که توسط بیگانگان به اسارت در امده و اتفاقات گوناگون همراه با ادبیات زیبای نویسنده و البته ترجمه زیبای آن شما را همراه خود میکشد نویسنده کتاب همواره به آینده بسیار دور و تفکر به آن زمان علاقه شگرفی داشته به گونه ای که با خواندن کتاب به تفکر رفته که گویی ایشان در آن زمان بوده اند و شما را وادار به تفکر درباره آینده زمین و تحولات انسانی میکند! کتاب سیاره محکوم به فنا بعد از گذشت پنج دهه همچنان مورد توجه منتقدین و علاقه مندان به علم و تکنولوژی در آینده میباشد.

  • زبان فایل: پارسی
  • فرمت فایل: pdf
  • تعداد صفحات: 298
  • منتشرکننده: mybook.ir
  • تعداد دانلود: 54 کاربر
  • حجم فایل: 3.52 MB
  • نام فایل: Sayareh_mahkum_be_nabudi.pdf
  • تاریخ انتشار: 1397/06/26

نقدها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقدی ثبت نشده است.

نقل‌قول‌ها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقل‌قولی ثبت نشده است.