Header Background day #06

Books of Blood: Volume One (Books of Blood #1)

نویسنده: کلایو بارکر
زبان اصلی: انگلیسی
لینک کتاب در انجمن
سال چاپ اولیه: 1984
بازدید‌ها: 4.7K
امتیاز گودریدرز: 4.0 (رأی 25.4K)
امتیاز منتقدین: - (رای 0 منتقد)
امتیاز کاربران: - (رای 0 کاربر)

خلاصه و توضیحات

خلاصه کتاب «کتاب خونین»:

مردگان هم بزرگراه دارند. بزرگراه هایی که صف پیوسته ی اشباح و درشکه های رؤیا را از میان برهوت آن سوی زندگانی ما می گذرانند و عبور بی وقفه ی ارواح درگذشته را بر خود تحمل می کنند صدای تپ تپ تکان هایشان در ویران گوشه های جهان از میان شکاف هایی که خشونت، سنگدلی و شرارت پدید می آورندشان، شنیده می شود. انتفال آن مردگان سرگردان را آن گاه که قلب در شرف از هم پاشیدن است می توان به یک نظر دید، آن زمان که آن چه باید پنهان باشد آشکارا در معرض دید قرار می گیرد. این بزرگراه ها تابلوهای راهنما دارند، و پل و نوار شنی، حتی تقاطع و عوارضی هم دارند. در این چهار راه ها است که خیل مردگان به هم می رسند و انگار همان جا این شاهراه ممنوعه ممکن است به دنیای ما سرریز کند. ترافیک در تفاطعات زیاد است؛ در تقاطع ها صدای مردگان بیداد میکند و در اینجا سدی که یک واقعیت را از دیگری جدا می کند، به دلیل عبور و مرور بی شمار رو به نازکی و سستی میگذارد. چنین تقاطعی از دنیای مردگان مقارن است با خانه ی پلاک 65 در دنیای ما، تولینگتون پلیس. خانه ای با نمای آجری و به سبک معماری سبک گرگوری که تک و تنها جدا افتاده است. خانه ی پلاک 65 هیچ چیز به خصوص و قابل توجهی ندارد. خانه ای قدیمی و فراموش شده؛ نماینده ی نالایقی از جلال و شکوه دوره ای که زمانی قرار بود معرف آن باشد. این ملک برای مدت 10 سال یا بیشتر خالی و متروک بوده است.

Summary and description [From GoodReads]

"Everybody is a book of blood; wherever we're opened, we're red." For those who only know Clive Barker through his long multigenre novels, this one-volume edition of the Books of Blood is a welcome chance to acquire the 16 remarkable horror short stories with which he kicked off his career. For those who already know these tales, the poignant introduction is a window on the creator's mind. Reflecting back after 14 years, Barker writes:

I look at these pieces and I don't think the man who wrote them is alive in me anymore.... We are all our own graveyards I believe; we squat amongst the tombs of the people we were. If we're healthy, every day is a celebration, a Day of the Dead, in which we give thanks for the lives that we lived; and if we are neurotic we brood and mourn and wish that the past was still present.

Reading these stories over, I feel a little of both. Some of the simple energies that made these words flow through my pen--that made the phrases felicitous and the ideas sing--have gone. I lost their maker a long time ago.

These enthusiastic tales are not ashamed of visceral horror, of blood splashing freely across the page: "The Midnight Meat Train," a grisly subway tale that surprises you with one twist after another; "The Yattering and Jack," about a hilarious demon who possesses a Christmas turkey; "In the Hills, the Cities," an unusual example of an original horror premise; "Dread," a harrowing non-supernatural tale about being forced to realize your worst nightmare; "Jacqueline Ess: Her Will and Testament," about a woman who kills men with her mind. Some of the tales are more successful than others, but all are distinguished by strikingly beautiful images of evil and destruction. No horror library is complete without them. --Fiona Webster

Contents:

· Introduction by Ramsey Campbell
· The Book of Blood
· The Midnight Meat Train
· The Yattering and Jack
· Pig Blood Blues
· Sex, Death and Starshine
· In the Hills, the Cities

درباره نویسنده

کلایو بارکر 2

کلایو بارکر

کلایو بارکر، نویسنده، کارگردان و هنرمند هنرهای تجسمی در ژانرهای خیال‌پردازی و وحشت اهل انگلستان است. از داستان‌های وی اقتباس‌هایی صورت گرفته است که معروف‌ترینش هل‌رایزر و کندی‌من هستند. نقاشی‌ها و تصاویر ساخته‌شده توسط بارکر در گالری و همین‌طور کتاب‌های خود بارکر متمایز و برجسته است. هنگامی‌که کتاب‌های او برای اولین بار در کتاب‌فروشی‌ها منتشر […]
مشاهده بیوگرافیِ کلایو بارکر

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل‌های این کتاب

کتاب خونین (جلد اول از کتابهایی از خون)

خلاصه کتاب:

مردگان هم بزرگراه دارند. بزرگراه هایی که صف پیوسته ی اشباح و درشکه های رؤیا را از میان برهوت آنسوی زندگانی ما می گذرانند و عبور بی وقفه ی ارواح درگذشته را بر خود تحمل می کنند صدای تپ تپ تکان هایشان در ویران گوشه های جهان از میان شکاف هایی که خشونت، سنگدلی و شرارت پدید می آورندشان، شنیده می شود. انتفال آن مردگان سرگردان را آن گاه که قلب در شرف از هم پاشیدن است می توان به یک نظر دید، آن زمان که آن چه باید پنهان باشد آشکارا در معرض دید قرار می گیرد. این بزرگراه ها تابلوهای راهنما دارند، و پل و نوار شنی، حتا تقاطع و عوارضی هم دارند. در این چهار راه ها است که خیل مردگان به هم می رسند و انگار همان جا این شاهراه ممنوعه ممکن است به دنیای ما سرریز کند. ترافیک در تفاطعات زیاد است؛ در تقاطع ها صدای مردگان بیداد میکند و در اینجا سدی که یک واقعیت را از دیگری جدا میکند، به دلیل عبور و مرور بیشمار رو به نازکی و سستی میگذارد. چنین تقاطعی از دنیای مردگان مقارن است با خانهی پلاک ۶۵ در دنیای ما، تولینگتون پلیس. خانهای با نمای آجری و به سبک معماری سبک گرگوری که تک و تنها جدا افتاده است. خانهی پلاک ۶۵ هیچ چیز به خصوص و قابل توجهی ندارد. خانهای قدیمی و فراموش شده؛ نمایندهی نالایقی از جلال و شکوه دوره ای که زمانی قرار بود معرف آن باشد. این ملک برای مدت ۱۰ سال یا بیشتر خالی و متروک بوده است.

  • زبان فایل: پارسی
  • فرمت فایل: pdf
  • تعداد صفحات: 184
  • منتشرکننده: رهگذران
  • تعداد دانلود: 53 کاربر
  • حجم فایل: 4.01 MB
  • نام فایل: books_of_blood-book_1.pdf
  • تاریخ انتشار: 1397/07/05

نقدها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقدی ثبت نشده است.

نقل‌قول‌ها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقل‌قولی ثبت نشده است.