Header Background day #21
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

رمان های فانتزی سال 2015 که از آنها انتظار زیادی می رود: منتخب ناشران بخش سوم

7 ارسال‌
5 کاربران
31 Reactions
2,279 نمایش‌
Sorna
(@sorna)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 600
شروع کننده موضوع  

رمان های فانتزی سال 2015 که از آنها انتظار زیادی می رود: منتخب ناشران ما هر سال مدت زمانی را صرف دیدار با ناشران می کنیم تا درباره کتابهایی آنها که در آن سال ازشان بیشترین انتظار جذب مخاطب را دارند صحبت می کنیم. ایده مان از اینجا بود که کسانی که در انتشارات ها کار می کنند کسانی هستند که در واقع وقتشان را روی نسخه های اصلی گذاشته اند. در شرایطی که نویسنده از وضعیت محبوبیت خوبی برخوردار باشد می دانند که یا وضعیت شغلیشان به سطح بهتری می رود یا کلا زمین می خورند. اما زمانی که نوبت به نویسنده تازه کاری می رسد آنها کار ستاره ی آینده ای را می خوانند که ما حتی اسمش را هم نشنیده ایم.

لیست انتخابی این ناشران به سرعت یکی از محبوبت ترین لیست ها و مقاله های فانتزی می شود.

در پایین ما لیستی از عناوین مختلف کتاب را پیش رو داریم. کمی از هر چیزی در این لیست گنجانده شده. البته می دانیم که نباید کتابی را بر اساس جلدش قضاوت کرد اما در مورد بعضی از این جلدها مثل گای آدامز این کار را نکردن واقعا سخت است.

تالارگفتمان 1

این لیست توسط سایت fantasy faction تهیه شده و فکر می کنم واقعا ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه. هم با لیست متنوعی از کتاب های سال 2015 آشنا می شیم و هم خیلی از ناشران فعال در زمینه فانتزی رو می شناسیم. این سایت برنده ی جوایز زیادی هستش و منبع خوبی برای فانتزی به شمار می ره. من در مورد اعتبارش صحبتی نمی کنم اما مطمئن باشید که حتما معتبر بوده که دوران انتخابش کرده.
از اونجایی که این لیست خیلی زیاده تالارگفتمان 2 کمی طول خواهید کشید که براتون کتاب های انتخابی هر ناشر رو معرفی کنیم.

ترجمه شده توسط دوران اژدها

تالارگفتمان 3

کتاب های انتخابی Transworld Publishers:

ما از درمیان گذاشتن گزینه های انتخابی لیست برگزیده SFF2015مان با شما به شدت هیجان زده هستیم. برخی از نویسنده های مشهور و دوست داشتنیمان، جدید شاهکار ادبی و دومین کتاب سری که در حال حاضر به فیلم تبدیل شده را در این لیست گنجاندیم.


THE LONG UTOPIA
تالارگفتمان 4
Terry Pratchett & Steven Baxterتالارگفتمان 4

اواسط قرن بیست و یکم است.
بعد از تحولات عظیم استپ دی و فوران یِلواستون، انسانیت روی سطح کره زمین بیشتر از قبل گسترش میابد.
و چالش های جدید پدیدار می شود.
حالا اِی پیر و اخمو با اگنس در دنیای دور دست و عجیبی زندگی می کنند. او مصمم است در اسپرینگ فیلد جدید زندگی عادی را رهبری کند – آنها حتی فرزندی به سرپرستی گرفتند. اما شایعاتی وجود دارد، چیزهای عجیبی در آسمان دیده می شود. یکی چیزی در این دنیا درست نیست....
میلیون ها قدم آن طرف تر – با فهمیدن تاریخچه سری خانواده و پدری که هرگز او را نشناخته – جاشوا احضار فوری از اسپرینگ فیلد جدید دریافت می کند.
لوبسانگ متوجه شده است چیزی که زمینش را تهدید می کند کل دنیاها را در لانگ ارث تهدید می کند. برای مقابله با این تهدید تلاش مشترک انسان، ماشین و هوش های فوق العاده بعدی نیاز است. و بعضی ها باید فداکاری کنند....

تالارگفتمان 6
تالارگفتمان 7

GOODHOUSE
تالارگفتمان 8
Peyton Marshall
تالارگفتمان 8


استقرار یک سیستم آموزشی متفاوت.
خارج از دیوارهایش خطر در کمین است.
اما تهدید در داخل هم در تکاپوست.
فرار خطر مرگ دارد.
اما ماندن بدتر است.
به GOODHOUSE خوش آمدید.
مکانی برای پسرانی با ژن های بد.

کتابی جسور و هیجان انگیز درباره ی آینده ای نزدیک – جایی که ژن ها یعنی جلوگیری از جرم و جنایت، اما در عوض این ژن ها ابزاری برای ظلم و ستم می شوند.

تالارگفتمان 10
تالارگفتمان 7

THE IMMORTAL THRONE
تالارگفتمان 12
Stella Gemmellتالارگفتمان 12


امپراطور مرده است....زنده باد امپراطور!
امید پرشور شورشیان پیروز و نجات یافتگان قیام که شهر را از ظلم و ستمی که تابع آرچانگ بود رها شد. تخت پادشاهی در دوره ی جدیدی از آزادی، صلح و ثبات هدایت می شود. اما اگر همه چیز همین باشد...
همانطور که شهر تلاش می کند بعد از ویرانی هایی که قیام به ارمغام آورده به چیزی شبیه زندگی عادی برگردد، ارتش بزرگی در شمال دور هم جمع می شوند. هیچ کس نمی داند از کجا می آید و یا کی رهبریش می کند اما خیلی زود آشکار می شود که تنها هدفشان نابودی شهر قتل عام هر کسی – مرد، زن، کودک – است که درون آن دیوارهای خائن زندگی می کند. و در حالی که جنگجویان به شمال می روند تا مبارزه کرده و روی زمین های میدان نبرد برای دفاع از سرزمینشان بمیرند، همگی به عداوت های تلخ خانوادگی و رقابت های قدیمی، خیانت های سیاسی و شخصی و قتلهای بی فکرانه درونه کاخ ها و راه روهای قدرت باور دارند: به نظر می رسد شهر تحت محاصره است – هم از دورن و هم از بیرون....

تالارگفتمان 14
تالارگفتمان 7

THE INVASION OF THE TEARLING
تالارگفتمان 16
Erika Johansenتالارگفتمان 16


هر روزی که می گذرد، کلسا گلین با مسئولیت هایش به عنوان ملکه تارلین بزرگ می شود. با توقف حمل دسته های برده به سرزمین همسایه با ملکه سرخ، حکمران وحشی که قدرتش از جادوی سیاه است و ارتش مهیبش را برای گرفتن چیزهایی که برای اوست فرستاده، روبه رو می شود. و این بار هیچ چیزی نمی تواند جلوی این حمله را بگیرد.
اما همانطور که ارتش مورت نزدیک تر می شود، کلسا ارتباطات سریش را به زمانی قبل از کراست گسترش می دهد. او خودش را متکی بر متحدی عجیب و شاید هم خطرناک می یابد: زنی به نام لیلی، که برای زندگیش در دنیایی می جنگد که زن بود در آن جرم است. سرونشت تارلین – و روح خود کلسا – ممکن است در دستان لیلی و داستان او قرار بگیرد اما کلسا زمان زیادی برای متوجه شدن درباره این موضوع نداره.

تالارگفتمان 18
تالارگفتمان 7

FALL OF LIGHT
تالارگفتمان 20
Steven Eriksonتالارگفتمان 20


استیون اریکسون با کتاب دومش در سه گانه فانتزی حماسی تاریک و الهامی جدید به دنیای مازالان بر می گردد.

این زمان کشاکش در کورالد گالین، فلمروی تاریکی هاست جایی که در آن مادر تاریکی حاکم است. اما این سرزمین باستانی زمانی محل زندگی قدرت های بسیاری بوده... و حتی مرگ هم ابدی نبوده. قهرمان بزرگ مردم، واثا یوروساندر، توسط پیروانش برای گرفتن دست مادر تاریکی و پیوند با او ترقی کرده و جایگاهش بیشتر و بیشتر می شود. اما مصاحبش، لرد درا###، سد راه چنین جاه طلبی شده. همانطور که شایعات جنگ داخلی در میان گروه ها شعله می دواند، قدرت باستانی از دریاهای مرده پدیدار می شود. به دام افتاده در میان اینها اولین پسران تاریکی هستند، آنوماندر، آنداریست.

تالارگفتمان 22
تالارگفتمان 7

THE WATCHMAN OF ETERNITY
تالارگفتمان 24
Paul Witcoverتالارگفتمان 24

در هفتمین سال جنگ علیه فرانسه، انگلستان با تهدیداتی خارج و داخل خانه از بالا – از پایین مواجه می شود. پر اعتماد به نفس از پیروزهای پی در پی در دریا و زمین، نیروهای فرانسه دور هم جمع می شوند تا آخرین فشار را در کانال بیاورند. در اسکاتلند جاکوبیتسِ وفادار به بانی پرنس چارلی نقشه می کشد تا سلسله استوارت را به سطلنت برگرداند. در زیر خیابان های شلوغ لندن، نیروهای مخفی آماده برای قیام هستند. در قلمروهایی که به نام جای دیگر مشهور هستند – خانه اژدهاها، شیاطین و خدایان – جنگ داخلی شروع شده و باعث شده سلاح های قوی و عظیمی وارد دنیا شود. آن سلاح یک ساعت است – ساعتی مچی که دقیقا اندازه مچ دست انسان است، ساعتی به طعم خون – مکانیزیمی که باعث عذاب کل دنیا می شود.
دانیل کوآر، از شرکت محترم سازنده ساعت، توسط اربابانش فرستاده می شود تا قطعه کشنده ی زمان را پیدا کند. اما او در این جستجو تنها نیست: دو دزد مرموز و جاسوس بی رحم فرانسوی و آدمش توماس آیلسفورت به دنبالش هستند. اما با کمک لرد ویچکوت – اشراف زاده ای پر استعداد – دانیل موفق می شود ساعت را به دست آورد. اما نه برای مدت طولانی. آدمکش آن را از او گرفته و همراه با آن دست دانیل را هم می برد! .جاسوس فرانسوی در میانه برگشتن پیش اربابانش است که دانیل ناپدید و لرد به شدت زخمی شده.
تمام امیدهای دنیا بر باد رفت.


تالارگفتمان 26
تالارگفتمان 7

تالارگفتمان 28

کتاب های انتخابی Angry-Robot:

درخواست کردن از هر انتشاراتی برای انتخاب بهترین کتاب هایشان اغلب مثل این است که بخواهید از بین همه ی کتابها یا همه ی بچه هایتان یکی را انتخاب کنید. ما چند کتاب را به دلایل مختلف برایتان انتخاب کرده ایم و همگی خیلی هیجان زده هستیم:


Hidden Huntress
تالارگفتمان 12
Danielle L. Jensenتالارگفتمان 12

بعضی اوقات کسی باید کار غیرممکنی را به انجام برساند.
پشت کوه ها، محل پادشاهی، شاهی کاملا ستمگر بود. کسی که با او در می افتاد به جزم خیانت زندانی می شد. سیسال از تاریکی ترولاس فرار کرده است اما خیلی زود یاد گرفت که او از دسترس پادشاه و یا دستکاریهایش دور نیست.
حالا او پس از بهبود زخم هایش، با مادرش در تریانون زندگی و هر شب سالن نمایش را تزیین می کند. اما روزی به جادوگری برمیخورد که پانصد سال پیش به این ستمگریها پایان داده. موفق بشود یا نه بهایی که باید بپردازد خیلی زیاد است.
برای پیدا کردن آنوشکا او باید در عمق جادویی مرگبار و سیاه به کاوش بپردازد. اما جادوگر موجود زیرکی است و سیسال تنها یک شکارچی نیست. شکار هم هست....

تالارگفتمان 31
تالارگفتمان 7

Flex
تالارگفتمان 16
Ferrett Steinmetzتالارگفتمان 16

فلکس : جادو در محفظه های کوچک شیشه ای. خطرناکترین ماده در دنیا. با آن می توانید اتفاقات باورنکردنی را به وجود آورید و با آن رویایی زندگی کنید.
فلکس: پس زنی های ناشی از مصرف. جهان از جادو متنفر است و سعی می کند توازن را در اتفاقات عجیب و غریب درست کند؛ شاید از حمله شدید پس از پس زنی آن نجات پیدا کنید شاید نکنید.
پل تیسابو: سیستم مدیریت آزاردهنده ای که کارهای دفتری را به یک غول جادویی تبدیل کرده است می تواند توافق های اجاره را باز نویسی کند، ماشین های اجاره ای را از ناکجا مورد پیگرد قرار دهد و هرکسی را که فرمی را پر کرده ردیابی کند.
اما وقتی که تمام فرمول های جادوییش هم نمی توانند دختر سوخته اش را نجات دهند، پل باید وارد دنیای خطرناکی شود که پر از فروشندگان فلکس است تا او را درمان کند. با این حال او هیچ وقت این کار را انجام نداده و مجازات فلکس خدمت ارتش و پاک شدن کامل حافظه است.

تالارگفتمان 35
تالارگفتمان 7

THE BURIED LIFE
تالارگفتمان 20
Carrie Patelتالارگفتمان 20

بخارات و سایه های شهر زیرزمینی رکولتا رازهایی را در خود جای داده. زمانی که بازرس لایسل مالون به بررسی قتل یک مورخ مشهور می پردازد خودش را در محاصره ی مقامات حراستی به شدت قدرتمندی می یابد، مرکز جستجوهای تاریخی فوق سری ریکولتا.
زمانی که قتل یک مقام ارشد رده بالای دیگر تار و پود جامعه را مورد تهدید خودش قرار می دهد، مولون و همکار تازه کارش راف ساندار باید با مراقب بیشتری قدم بردارند مبادا قربانی چیزی شوند که تنها مجرمان به دنبالش نیستند بلکه #### هم مدعی حفاظت از آن است. دانش قدرت است و قدرت باید تحت هر هزینه ای حفظ شود.

تالارگفتمان 39
تالارگفتمان 7

EMPIRE ASCENDANT
تالارگفتمان 24
Kameron Hurleyتالارگفتمان 24

وفاداری زمانی امتحان می شود که دنیا بهم می ریزد...
هر دو هزار سال یک بار ستاره تاریک اَما در آسمان پدیدار می شود و همراه با خودش جزر و مدی از مرگ و نابودی را به ارمغان می آورد و آنهایی که جان سالم به در می برند باید با دوستان و دشمنانی تازه ای که با خشونت آغشته شده اند مبارزه کنند.
اما همین الان هم حکومت در حال نابودی است و توسط کسانی که از دنیای دیگری آمده اند و چهره کسانی را که به دنبالشان هستند را دارند مورد تهدید قرار گرفته است....

تالارگفتمان 43
تالارگفتمان 7

IF THEN
تالارگفتمان 4
Matthew De Abaituaتالارگفتمان 4

در آینده ای نزدیک، بعد از فروپاشی جامعه، یک شهر انگلیسی زیر نظر الگوریتم کامپیوتری پروسس که بر هر جنبه ی زندگیشان نظارت دارد و حکمرانی می کند، زنده می مانند. پروسس می بخشد و می گیرد. آن فرصت های شغلی و منابع می دهد، به هر شخصی آن چیزی را که نیاز دارد برآورد کرده و می دهد. اما آن هم تصمیم می گیرد کی تحت محافظتش قرار بگیرد. زندگی بشریت کاملا تحت کنترل الگوریتمی درآمده است و جیمز، مدیر ناظر شهر، در منصبی قرار گرفته است تا مطمئن شود که تمام پیشنهادات پروسس کاملا اجرا می شود.
اما حالا پروسس در حال ساختن سرباز است. آن برای جنگ آماده می شود – جنگ جهانی اول. به طرز مرموزی، پروسس در حال دوباره سازی وقایعی است که صدها سال پیش رخ دادند و مردم شهر را برای جنگی در یک بازسازی مصنوعی آماده می کند. جیمز نیز باید بجنگد. او کشف می کند که پروسس پیچیده تر و وحشتناک تر از آنچه که بقیه بتوانند حتی فکرش را بکنند دارد عمل می کند.

تالارگفتمان 47
تالارگفتمان 7

   
sossoheil82, فرشید, reza379 and 14 people reacted
نقل‌قول
kristal
(@kristal)
Prominent Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 311
 

من گودهاوس رو دوست داشتم...خوشم اومد ازش.


   
Sorna and milad.m reacted
پاسخنقل‌قول
Anobis
(@anobis)
Famed Member
عضو شده: 4 سال قبل
ارسال‌: 994
 

دوست عزيز اين تاپيك احيانا تكراري نيست؟


   
پاسخنقل‌قول
milad.m
(@milad-m)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 544
 

Anobis;12570:
دوست عزيز اين تاپيك احيانا تكراري نيست؟

نه آرمان جان فرق می کنن . تکراری نیست . هر سه تا اولشون شبیه هم هست ولی کتاب ها فرق می کنه . البته خودم هم گیج شدم نمی دونم شاید تو راست می گی !


   
پاسخنقل‌قول
Anobis
(@anobis)
Famed Member
عضو شده: 4 سال قبل
ارسال‌: 994
 

مطالب اين تاپيك بايد بره تو اون تاپيك
بايد بيارينش تو اين تاپيك
http://btm.bookpage.ir/showthread.php?t=1369&goto=newpost


   
bahani, Sorna and milad.m reacted
پاسخنقل‌قول
Sorna
(@sorna)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 600
شروع کننده موضوع  

Anobis;12570:
دوست عزيز اين تاپيك احيانا تكراري نيست؟

ارمان جان تکراری نیسن چون زیاد بودن و باعث می شد موقع خوندن گیج بشی جداشون کردم


   
bahani reacted
پاسخنقل‌قول
carlian20112
(@carlian20112)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 638
 

ممنون
از بعضی از رمان ها خوشم اومد


   
Sorna and milad.m reacted
پاسخنقل‌قول
اشتراک: