Header Background day #28
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

رمان های فانتزی سال 2015 که از آنها انتظار زیادی می رود: منتخب ناشران بخش دوم

2 ارسال‌
2 کاربران
10 Reactions
2,039 نمایش‌
Sorna
(@sorna)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 600
شروع کننده موضوع  

رمان های فانتزی سال 2015 که از آنها انتظار زیادی می رود: منتخب ناشران ما هر سال مدت زمانی را صرف دیدار با ناشران می کنیم تا درباره کتابهایی آنها که در آن سال ازشان بیشترین انتظار جذب مخاطب را دارند صحبت می کنیم. ایده مان از اینجا بود که کسانی که در انتشارات ها کار می کنند کسانی هستند که در واقع وقتشان را روی نسخه های اصلی گذاشته اند. در شرایطی که نویسنده از وضعیت محبوبیت خوبی برخوردار باشد می دانند که یا وضعیت شغلیشان به سطح بهتری می رود یا کلا زمین می خورند. اما زمانی که نوبت به نویسنده تازه کاری می رسد آنها کار ستاره ی آینده ای را می خوانند که ما حتی اسمش را هم نشنیده ایم.

لیست انتخابی این ناشران به سرعت یکی از محبوبت ترین لیست ها و مقاله های فانتزی می شود.

در پایین ما لیستی از عناوین مختلف کتاب را پیش رو داریم. کمی از هر چیزی در این لیست گنجانده شده. البته می دانیم که نباید کتابی را بر اساس جلدش قضاوت کرد اما در مورد بعضی از این جلدها مثل گای آدامز این کار را نکردن واقعا سخت است.

تالارگفتمان 1

این لیست توسط سایت fantasy faction تهیه شده و فکر می کنم واقعا ارزش وقت گذاشتن رو داشته باشه. هم با لیست متنوعی از کتاب های سال 2015 آشنا می شیم و هم خیلی از ناشران فعال در زمینه فانتزی رو می شناسیم. این سایت برنده ی جوایز زیادی هستش و منبع خوبی برای فانتزی به شمار می ره. من در مورد اعتبارش صحبتی نمی کنم اما مطمئن باشید که حتما معتبر بوده که دوران انتخابش کرده.
از اونجایی که این لیست خیلی زیاده تالارگفتمان 2 کمی طول خواهید کشید که براتون کتاب های انتخابی هر ناشر رو معرفی کنیم.

ترجمه شده توسط دوران اژدها

تالارگفتمان 3
کتاب های انتخابی
DEL REY:

این کار، انتخاب پنج کتاب از میان صف کتابهایمان، بی رحمانست. هر کتاب خاص است . من این پنج کتاب را بنا به دلایل خاص و مختلفی برگزیدم. یکی چاپ اول، یکی یه حادثه ی مهم و برجسته، یکی از نویسنده ها موهای بی نظیری داره (باور کنید جمله همینه اشتباه ترجمه نکردم تالارگفتمان 4 ) و دیگری تقریبا قبلم را شکست. من یک عنوان علمی تخیلی دیگر هم گذاشتم که با کمال امیدواری تعداد زیادی از قوانین Fantasy-Faction را نشکسته است!
به ترتیب انتشار:

The Devil’s Detectiveتالارگفتمان 5
Simon Kurt Unsworthتالارگفتمان 5

به جهنم خوش آمدید....
جایی که شیاطین بی پوست دور دریاچه ها و امواج بزرخی که دیوارهای بیرون را می شوید گشت می زنند در حالی که روح های ملعون روی سطحشان شناور و منتظر انتخاب شدن هستند.
وقتی که جسد ناشناس و بی رحمانه کشته شده ای کشف می شود، آن را به توماس فول، یکی از کاراگاهان جهنم ارجاع داده می شود کسی که به مرد اطلاعات مشهور است. اما چطوری به قتلی را که مرگش عادی است همه تا حدودی در آن گناه کار هستند رسیدگی می کنید؟
ترکیبی فوق العاده بکر از جنایت، وحشت و اضطراب. کارگاه شیطان وحشتی جدید و جسورانه است که شما را متحر و شوکه خواهد کرد.

تالارگفتمان 7
تالارگفتمان 8
A Few Words For The Deadتالارگفتمان 9

Guy Adamsتالارگفتمان 9


دیدار جیمز باند با پرونده های ایکس همراه با مقداری دز سالم از داگلاس آدامز و استفن کینگز.
خدمات دلقک بازگشتند.
درحالی که ماه عسل مامور بخش 37، توبی گرین به طور غیر منتظره و پنهانی مرگبار می شود، در لندن رئیس بخش آگوست شاینینگ مشکلات خودش را دارد. توسط ماموران بخش M-16، وارد ماجرایی می شود و مجبور می شود تا مامورتی قدیمی از دهه 80 را دوباره زنده کند. جایی که آخرین بار آن دوران در آن حضور داشت را انتخاب و با آدمکشی قدیمی و دشمنی مرگبار رو به رو شود. در همین حال توبی و همسر جدیدش تامار به دنبال قاتلی سرتاسر آسیا و اروپا را می روند. آگوست باید بجنگد اما نه فقط به خاطر خدمات دلقک بلکه برای موجودیت خودش.

تالارگفتمان 11
تالارگفتمان 8
Dark Runتالارگفتمان 13
Mike Booksتالارگفتمان 13


کیکو کشتی قاچاقچیان، سربازان ثروت و ماجراجویی است، در سیاره های مستمعره زمین را به دنبال کار بعدی سفر می کنند و هیچ کس درباره گذشته اش حرف نمی زند.
اما زمانی که چهره ای از گذشته کاپیتان ایکابد دریفت آنها به زمین قدیمی می فرستند همه ی قوانین عوض می شوند.
اعتماد شکسته و خون ریخته خواهد شد.

تالارگفتمان 15
تالارگفتمان 8
The Price of Valourتالارگفتمان 17
Django Wexlerتالارگفتمان 17


در پی شب زنده داری مرگ پادشاه جنگ به واردن آمد.
نمایندگان عام کنترل چند روزه ی شهر را در دست دارند اما این کنترل توسط متعصبی رهبری می شود که در هر سایه ای خائنی می بیند. اعدام تبدیل به یک نمایش شوم عمومی شده. ملکه جدید، راسینیا آربون، خودش را به خاطر چنگال تنگ تر شده د.و.ل.ت و آدم کش هایی که جانش را تهدید می کنند تقریبا بی قدرت یافته. اما او کمکی در جهت آزاد کردن کشور از چنگال ظلمی به ظلمی دیگر سقوط کرده است نمی کند. اعتمادش را با سرباز مصممش مارک.و.س دی لوور عوض کرده است. خارج از گو نشسته تا مسیر تاریخ را عوض کند.
از آنجایی که دستان پنهان کلیسا سوگند تمام قدرت های منطقه را به جنگ علیه واردن جمع کرده است، ژنرال باهوش و مرموز جانوس با وهالینچ بر سر مسیر پیروز شرط می بندد.
و دشمن فقط زره پوش و مسلح نیست. کشیش های شوم کهن، دارای جادوی ممنوعه، به دورن واردن نفوذ کرده اند تا جانوس را با هر چیزی که لازم است متوقف کنند.....

تالارگفتمان 19
تالارگفتمان 8
The Supernatural Enhancementsتالارگفتمان 21
Edgar Canteroتالارگفتمان 21


A بیست واندی ساله! فامیل اروپایی غیرمنتظره ی خانواده ولز و همراهش نیام، دختر نوجوان بی صدای با موهای به طور شوک کننده ای رنگ شده ملک زیبا اما ترسناک خانه ی آکستون را در اعماق جنگل پونت بلس ویرجینا به ارث بردند. این برای همه یه شوک بود – حتی خود A. به هر حال خود او هم هرگز نمی دانسته که پسرعموی دومی داره در امریکا دارد که از قولش جدا شده! چه برسد به اشراف زاده عجیبی که به تازگی با پرتاب کردن خودش از طبقه سوم به پایین – در همان سن و همان طوری که پدرش قبلا مرده بود – خودکشی کرده!
خیلی زود نیام و A به این نتیجه رسیدند که شاید چیزی بیشتر از یک خانه ی بی سر و ته و زندگی راحتی به ارث برده باشند. خانه جن زده است این را می دانند اما این فقط یک تیکه کوچک از رازهایی است که به آرامی اما قطعی کشف شده است. چرا خودکشی؟ پیشخدمت خانه که مدت کوتاهی پیش از مرگ اربابش فرار کرد چه شد؟ در هزارتوی باغ چه چیزی کمین کرده و سردابه ی زیرزمین چه چیزی را در خود دارد؟

تالارگفتمان 23
تالارگفتمان 8

تالارگفتمان 25

کتاب های انتخابی GOLLANCZ:

THE ROBOTEERتالارگفتمان 26
Alex Lambتالارگفتمان 26

رمانی علمی تخیلی که در آینده ای اتفاق می افتد که به استعمارگرفتن ستاره ها هرچی است جز راحت. تمدن روی زمین تحت فشار بی رحمانه تروریست سقوط کرده است.

تالارگفتمان 28
تالارگفتمان 29

TWELVE KINGS IN SHARAKHAIتالارگفتمان 21

Bradley Beaulieuتالارگفتمان 21


شاراخیا، شهر بزرگ صحرا، مرکز تجارت و فرهنگ از زمان های بسیار قدیم توسط دوازده پادشاه ظالم، بی رحم، قدرمتند و نامیرا فرمانروایی می شود. با ارتش نیزهای نقره و گروه نخبه ی دوشیزگان شمشیرزن و مدافعان روحانیشان، آسیریم وحشتناک، پادشاهان موقعیت خودشان را به عنوان اربابان بی چون و چرا وشکست ناپذیر صحرا حفظ می کنند. هیچ امید آزادی برای کسانی که تحت سلطه شان هستند نیست.
یا اینطور به نظر می رسید تا اینکه سیده، زن جوان شجاع محله های فقیر نشین جنوبی با بیرون رفتن در شب مقدس از قوانین پادشاهان سرپیچی می کند. چیزی که آن شب یاد می گیرد او را در مسیری قرار می دهد که او را میان حقایق وحشتناکی از تاریخ مرموز پادشاهان و معماهای پنهانی میراث خودش می گرداند. این رازها با هم می تواند بالاخره چنگال اهنین قدرت پادشاهان را بکشد...اگر پادشاهان اول او را پیدا نکنند.

تالارگفتمان 32
تالارگفتمان 29

CRASHING HEAVEN
تالارگفتمان 34

Al Robertsonتالارگفتمان 34


انسان¬ها با رها کردن زمین در ایستگاه، سیارکی صنعتی که توسط هوش مصنوعی حساس پانتئون اداره می شود، زندگی می کنند زیر رهبری آنها جنگ مقابل توتالیتی – پانتئون های سابق از بین رفت.
با تمام شدن جنگ، جک فورستر و فرد پیرویش هوگو فیست، عروسک واقعی که به ذهن جک فورستر وصل است و برای نابود کردن توتالیتی به وجود آمده، به خانه برگشته است.
متهم شده به خیانت در تسلیم شدن به توتالیتی تنها چیزی که جک می خواست پاک کردن نامش بود اما زمانی که متوجه شد دو تن از دوستانش در رویدادی مشکوک کشته شده اند دنبال جواب می رود. خیلی زود او و فیست در توطئه ای متهم به تهدید می شوند تهدید نه تنها علیه آینده شان بلکه علیه کل بشریت. اما با پروانه ی نرم افزاری نزدیک به انقضای فیست، انها می توانند قبل از اینکه وقتشان تمام شود خائن اصلی را بیابند

تالارگفتمان 36
تالارگفتمان 29

THE PROMISE OF THE CHILDتالارگفتمان 5

Tom Tonerتالارگفتمان 5


در آینده ای دور، انسان در کهکشان پراکنده شده است. اما انسان هایی متفاوت.بعضی از نظر فیزیکی به شکل های عجیب و غریبی تکامل یافتند، بعضی ها جاودانه شدند. بعضی ها به روش های قدیمی برگشتند. ما آینده ی باشکوهی ساخته¬ایم. آینده ای که از دنیای خواب آلوی قدیمی به سیاره هایی جدید تغییر شکل یافته تبدیل شده و کره¬های مصنوعی اطراف خورشید ساخته. تا آنجایی که می توانیم به یاد بیاوریم(بعضی ها 12000 سال است که زنده اند) در این موجودیت جدید خوشحال بوده ایم. درسته جنگهایی بوده است اما ما از شکوه و جلالمان راضی هستیم. هنر محترم است و زندگی ساده، مرگ سالهاست که فراموش شده.
اما درحال حاضر شایعاتی از دعوت برای سرنگونی امپراطوری وجود دارد و داستان های نگران کننده ای که می گوید تاریخ ما – نه فقط انسان های روی کره زمین - آن چیزی نیست که ما به یاد داریم....

تالارگفتمان 40
تالارگفتمان 29


THE HOUSE OF SHATTERED WINGS
تالارگفتمان 42
Aliette de Bodardتالارگفتمان 42


جنگ در بهشت....
پاریس از جنگ خاندان های داخلی جان سالم به در برد. اما خیابان هایش با ویرانه های خالی از سکنه رد انداخته است، نوتردام یک پوسته ی سوخته است و سن از خاکستر و شن سیاه است. با این حال زندگی در میان خرابه ها هنوز ادامه دارد. شهروندان به زندگی،عشق، نزاع و نجات از شهر جنگ زدشان ادامه می دهند و خاندان های بزرگ بر سر قلمرویشان روی سرمایه عظیم پایتخت ادامه می دهند.
خاندان سیلوراسپایرز، که قبلا رهبری این بازی قدرت را داشته در اغتشاش قرار گرفته. جادویشان ضعیف شده؛ بنیانگذارشان، مورنینگاستار، چندین دهه است که گم شده و حالا چیزی از میان سایه ها میان مردمش داخل دیوارهای خودشان راه می رود.
دورن خاندان، سه جور ادم مختلف دور هم گرد آمده است: فالن افتاده اما قدرمتند، کیمیاگری با اعتیادی مخرب و مرد جوان آزرده ای با اجازه ی جادو از شرق دور. آنها شاید نجات دهندگان خاندان شوند. شاید هم معماران آخرین سقوط غیرقابل تغییر باشند....

تالارگفتمان 44
تالارگفتمان 29

تالارگفتمان 46

کتاب های انتخابی Jo-Fletcher:


هر وقت از ما خواسته می شود که در این مقاله شرکت داشته باشیم، همانطور که در سالهای گذشته این کار را کرده ایم، کاملا خودمان را در حالی می یابیم که در موقعیت سختی گیر افتاده ایم: واقعا چطوری ممکنه و فکر می کنید که ما می تونیم 5 تا کتاب از بهترین رمان های امسالمان را انتخاب کنیم؟ انتخاب هایمان صرفا نمی تواند به خاطر علاقه مان به کتاب ها باشد چون مثال سال گذشته همه را دوست داریم! از طرفی انتخاب نمی تواند صرفا به انتخاب نویسنده ها از بین کتابهایشان باشد چون شما نمی توانید از پدرها و مادرها بخواهید از بین بچه هایشان یکی را انتخاب کنند. بنابراین قبل از هر انتخابی به شما پیشنهاد می کنیم که تمام کتاب های امسالمان را بخوانید! با تمام اینها مجبور به انتخاب هستیم و بعد از چند دست بازی سخت سنگ، کاغذ، قیچی این لیست انتخابی ماست:

The Galaxy Gameتالارگفتمان 42
Karen Lord
تالارگفتمان 42

سالهاست رافی درالیو می بیند خانواده اش تحت استفاده ی غیر اخلاقی پدش از قدرتی ماورایی رنج می برند. حالا #### به شدت رافی را تحت نظر دارد اما با نفرتی که او از تلاش آنها برای آنالیز مغرش دارد، او به سیاره دیگری فرار میکند، جایی که توانایی هایش قانون و عادی هستند نه استثنایی. پونارتام جای ورزش مورد علاقه او هم هست، دویدن روی دیوار – به لطف بهترین دوستش او راهی پیدا میکند تا به وسیله یکی از حرفه ای ها آموزش ببیند. اما خیلی زود متوجه می شود که درحال بازی کمی متفاوت است، بازی که کهکشان را تغییر می دهد. اغتشاش ها رو به افزایش است و کارتال های ژینووین در حال توطئه کردن هستند. شاید تنها یک راه حل وجود داشته باشد – راه حلی که شامل سفر میان ستارگان و قدرت های کهکشانی و بازی زیبای عشق می شود.

تالارگفتمان 49
تالارگفتمان 29

Marked
تالارگفتمان 51
Sue Tingeyتالارگفتمان 51


بی خانواده و همراه با دوستانی اندک، توانایی های اندک لاکی همیشه باعت منفور بودن و طرد شدن او می شود. تنهای کسی که می تواند به او تکیه کند کایلاست، دختر روحی که از زمانی که به دنیا آمده همراهش بوده.
اما کایلا همیشه حاضر نیست.
و زمانی که لاکی با قاتلی شیطانی که پیغامی برای دوستش دارد رو به رو می شود او خودش را درحالی میابد که به دنیای زیرین و میان مشاجرات سیاسی برای تصاحب تاج و تخت پادشاهی شیاطین.
لاکی در دنیای شیاطین به دام افتاده و مصمم است راهش را به خانه پیدا کند...تا اینکه خودش را گیرافتاده میان جذابیت های جیمز نگهبان و شیطان مرگ جینکس می بیند – او تحریک می شود بفهمد واقعا کیست..

تالارگفتمان 53
تالارگفتمان 29

City of Bladesتالارگفتمان 55
Robert Jackson Bennettتالارگفتمان 55

زمانی شهر وَرتیاشتان قلمروی خدایان مرگ و جنگ و نابودی بود اما حالا کمی بیشتر از یک خرابه است. ژنرال توریین مولاقاش از دوران بازنشستگیش فراخوانده و به آن مکان جهنمی فرستاده شده تا عامل مخفی سایپوری را که در میان ماموریتی گم شده است پیدا کند اما شهر جنگ تهدیدات بی شماری را دربر دارد: نه تنها روح های جنگ های قبلش دنبالش می کنند بلکه خیلی زود او از خودش می پرسد چه بلایی بر سر آن روح ها آمده است که حالا در دنیای بعد از مرگ گیرافتاده اند حالا که خدایان مرگ ناپدید شده اند. آیا مرگ در این زمین های مرگ خوابیده؟ یا آن ها هم نقشه هایی دارند؟

تالارگفتمان 57
تالارگفتمان 29

Ascendant’s Rite
تالارگفتمان 59
David Hairتالارگفتمان 59


در چند ماه اخیری که نیرو جزر و مد ماه - زمانی که پل ارتباطی بین شرق و غرب در بالای دریا زده شد – بیشتر شد، امپراطوری استوار غرب درحال آماده سازی برای آخرین مرحله تسخیر شرق است...
برای مگای شکست خورده آلارون و همراهانش رامیتا – بیوه ی جادویی و سازنده ی پل لویاتان – اتفاقی غیرقابل تصور می افتد. آنها اسکیتالِ کورینیوس، کلید مراسم مذهبی عروج و یکی از پسران کوچک رامیتا را از به دست مرگبارترین دشمنشان از دست دادند.
در جاوون سرا نستی، ملکه ی زندانی، آزاد شده است و توطئه ی سرنگونی امپراطور را در سر می دواند. اما چیزی که میان او هدف قرار گفته است گروهی مزدور خطرناک هستند که بازی خطرناک خودشان را انجام می دهند.
و در شرق سپاه فراموش شده ی سث کوریون باید جاده های خطرناک به سمت جایی امن بپیمایند و رازهای را که ممکن است امپراطوری را سرنگون کند تاب بیاورند.
زمان مراسم مذهبی عروج فرا رسیده است حالا قدرت ها باید برخیزند تا یا آرتون را نجات دهند یا آن را نفرین و لعنت کنند.

تالارگفتمان 61
تالارگفتمان 29

Knight's Shadowتالارگفتمان 34
Sebastien de Castell
تالارگفتمان 34

چند روز پس از قتل عام وحشتناک دوک و خانواده اش فالکیو وال موند، شمشیر زن و اولین کانتور گریتکوتس، تعیقی مرگبار را به دنبال پیدا کردن قاتل آغاز می کند. اما او خیلی زود در میابد که زندگی خودش در خطر مرگباری سمی که به عنوان آخرین حرکت انتقامی یکی از مرگبار ترین دشمنانش تهیه شده است. هرج و مرج و جنگ داخلی در نزدیکی رسیدن به کشور است و برای او زمان بسیار کمی باقی مانده تا جلوی چنین عزم راسخی را برای نابودی کشورش بگیرد.

تالارگفتمان 65
تالارگفتمان 29

تالارگفتمان 67

کتاب های انتخابی Solaris-Abaddon:

این لیست برایتان با بحث ها و گفتگوهای زیاد و یک سری تماس های غیرضروری و صادقانه تهیه شده است. البته که شوخی می کنیم اما این که عنوان ها قوی ترین کتابهایمان


   
فرشید, reza379, Anobis and 7 people reacted
نقل‌قول
captainlevi13772
(@captainlevi13772)
Estimable Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 80
 

.....................................


   
پاسخنقل‌قول
اشتراک: