Header Background day #22
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

پردرآمدترین نویسندگان جهان

6 ارسال‌
6 کاربران
18 Likes
5,207 نمایش‌
ensieh-oof
(@ensieh-oof)
Honorable Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 177
شروع کننده موضوع  
گروه فرهنگ و ادب: مجله انگلیسی فوربس در آخرین لیست منتشر شده اش فهرستی از پردرآمدترین نویسندگان جهان در طی 12 ماه گذشته را اعلام کرد.

در این لیست «جیمزپترسن» با 90 میلیون دلار پردرآمدترین نویسنده در سال جاری شد.فهرست فوربس امسال چند تغییرداشت و نویسندگان جدیدی در این فهرست قرار گرفتند که یکی از آنها « ورونیکا روث» نویسنده جوان و فانتزی نویس آمریکایی است. «فوربس» این آمار را براساس ارقامی که موسسه معتبر «نیلسن» از فروش کتاب‌های چاپی‌، دیجیتالی و صوتی این نویسندگان به دست آورده ارائه می‌کند.

1.جیمز پترسن

تالارگفتمان 1

این نویسنده مشهور آمریکایی خالق رمان هان تریلر وحشت است که بسیاری از آنها به زبان فارسی ترجمه شده است. پترسن بسیار پرکار است و تقریبا سالی 14 کتاب منتشر می کند. یعنی هر 26 روز یک کتاب. این نویسنده با در آمد حدود 90 میلیون دلار در صدر این فهرست قرار دارد. از کتاب های وی که به فارسی ترجمه شده اند می توان به « دفتر خاطران سوزان برای نیکلاس»، «من، آلکس کراس هستم» و « ساحره و جادو» اشاره کرد.

2. دان براون

تالارگفتمان 2

نویسنده کتاب مشهور و محبوب «رمز داوینچی» دومین نویسنده پردرآمد امسال است. اختلاف درآمد وی با پترسن بسیار زیاد است. او امسال در حدود 28 میلیون دلار درآمد داشته و با 5 میلیون دلار اختلاف نسبت به نفر سوم در جایگاه دوم قرار دارد. داون براون 50 ساله با کتاب « رمز داوینچی» در سال 2003 به شهرت رسید. فیلم سینمایی « رمز داوینچی» با بازی تام هنکس نیز از روی همین کتاب ساخته شده است. ویژگی برجسته آثار براون پرهیجان بودن آن هاست که توانسته او را به شدت محبوب کند.

3. نورا رابرتز

تالارگفتمان 3

خانم رابرتز متولد 1950 است و حدود 63 سال دارد. این نویسنده آمریکایی در کشور ما کمتر شناخته شده است اما رمان های او از محبوب ترین کتاب های ایالات متحد در ژانر عاشقانه و رمانتیک است. خانم رابرتز همچنین تحت عناوینی همچون «جی دی راب»، «جیل مارچ»و «سارا هاردِست» نیز قلم زده است و حالا با درآمد 23 میلیون دلاری خود در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد. آخرین اثر خانم نویسنده « کلکسیونر» است که در آوریل امسال رونمایی شد.

4. دنیل استیل

تالارگفتمان 4

خانم استیل یکی از معروف ترین نویسندگان عاشقانه غربی برای ایرانی هاست. بسیاری از کتاب های این رمان نویس مشهور به فارسی ترجمه شده است. نام کامل این نویسنده « دانیل فرناندز دومنیک شولین استیل » است و در 14 اوت 1947 در نیویورک به دنیا آمده. از این نویسنده بیش از 80 رمان منتشر شده و کتاب هایش بیش از 850 میلیون نسخه فروش داشته است. از رمان های وی می توان به «انگشتر»، «دومین شانس» و «پالومینو» اشاره کرد. این نویسنده 67 ساله با در آمد 22 میلیون دلار نفر چهارم فهرست فوربس است.

5. ژانت ایوانویچ

تالارگفتمان 5

دیگر خانم نویسنده این فهرست « ژانت ایوانویچ» 71 ساله است. او سال جاری با کتاب «هفده ساله رمزآلود» توانست مدتی در فهرست پرفروش ترین کتاب های ایلات متحده قرار بگیرد. اودر اين اثر، باز هم به شخصيت اصلي داستان‌هايش يعني «استفاني پلام» جان بخشيده است. اين شخصيت همچنان بدون لباس فرم، جنایتکاران را دستگیر و روانه زندان می‌کند. خانم ایوانویچ با درامد 20 میلیون دلار پنجمین نفر در لیست منتشر شده است.

6. جف کینی

تالارگفتمان 6

آقای جف کینی 40 ساله است و علاوه بر کتاب نوشتن، بازی کامپیوتری هم طراحی می کند. آقای نویسنده با نوشتن کتاب «خاطرات یک بچه چلمن» بسیار مشهور شد. در کشورما نیز این کتاب توسط انتشارات مختلف و با نام های گوناگون بارها به چاپ رسیده. جلد اول و دوم این مجموعه به فیلم نیز تبدیل شده است. این نویسنده محبوب با در آمد 17 میلیون دلار در این لیست ششم شد.

7. ورونیکا راث

تالارگفتمان 7

«ورونیکا راث» از نویسندگانی است که به تازگی به جمع پولدارهای این جمع اضافه شده است. خانم راث جوان ترین فرد این لیست با 26 سال سن است. او توانسته با رمان فانتزی خود یعنی بی همتا (divergent) و در آمد 17 میلیون دلار به مقام هفتمی پردرآمدها برسد. این کتاب چهارمین اثر خانم راث در 26 سالگی است. بسیاری ژانر کار وی را مشابه کتاب های هری پاتر می دانند. به هرحال در آینده نزدیک از این نویسنده فانتزی نویس و جوان حرفهای بیشتری خواهیم شنید.

8. جان گریشام

تالارگفتمان 8

آقای وکیل و نویسنده، استاد نوشتن تریلر های حقوقی و قضایی است. او ده سال به عنوان یک وکیل جنایی فعالیت می کرده و حالا به تمام زیر و بم های این رشته آشناست. این نویسنده آمریکایی اولین کتاب خود را در 1989 با نام « زمانی برای کشتن» به چاپ رساند. بسیاری از رمان های این نویسنده به زبان های مختلف ترجمه شده اند. همچنین آثار وی بارها مورد اقتباس فیلمنامه نویسان ژانر جنایی قرار گرفته است. آقای گریشام نیز با 17 میلیون دلار در آمد نفر هشتم این فهرست است.

9. استیون کینگ

تالارگفتمان 9

شاید محبوب ترین نویسنده این لیست « استیون کینگ» باشد. هواداران وی عاشقانه کتاب های او را دوست دارند. فیلم های محبوب زیادی از جمله « مسیر سبز»، «درخشش» و « رهایی از شاوشنگ» الهام گرفته از کتاب های اوست. ژانر کتاب های آقای کینگ در گونه های وحشت و خیال پردازی است. فیلم رهایی از شاوشنگ در سایت IMDB نمره بسیار بالای 9/3 را دریافت کرده است. از این نویسنده تاکنون حدود 350 میلیون نسخه کتاب به فروش رسیده است. آقای کینگ نیز با در آمد حدود 17 میلیون دلار نهمین نفر در لیست منتشر شده است.

10. سوزان کالینز

تالارگفتمان 10

خانم کالینز نویسنده رمان های علمی تخیلی و ادبیات کودک و نوجوان است. این نویسنده به خاطر سری « سه گانه عطش مبارزه» مشهور شد. هم اکنون وی نویسنده بسیاری از برنامه های تلویزیونی است. خانم کالینز با درآمد 16 میلیون دلار در سال جاری دهمین نویسنده پردرآمد امسال لقب گرفته است.


   
setarein2, miss tornadu, ehsanihani302 and 5 people reacted
نقل‌قول
bahadin.ramazani2
(@bahadin-ramazani2)
Eminent Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 16
 

رولینگ توشون نیست
تعجب می کنم


   
ehsanihani302 and vania reacted
پاسخنقل‌قول
ehsanihani302
(@ehsanihani302)
Reputable Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 136
 

sako_uouo;19381:
رولینگ توشون نیست
تعجب می کنم

دوران شهرت و محبوبیت جی کی رولینگ برای چند سال پیش بود. این برای دوازده ماه گذشته ست. دیگه تقریبا همه خوندن کتابای جی کی رولینگ رو و دیگه کسی کتاباشو نمی خره. تو یه کتابخونه هری پاتر نباشه تعجب می کنم.:39:


   
milad.m reacted
پاسخنقل‌قول
milad.m
(@milad-m)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 544
 

haniyeh;19387:
دوران شهرت و محبوبیت جی کی رولینگ برای چند سال پیش بود. این برای دوازده ماه گذشته ست. دیگه تقریبا همه خوندن کتابای جی کی رولینگ رو و دیگه کسی کتاباشو نمی خره. تو یه کتابخونه هری پاتر نباشه تعجب می کنم.:39:

پس تعجب کن چون هنوز بعضی اسم هری پاتر رو نشنیدن ، حتی فیلمش رو هم ندیدن چه برسه به کتاب :22:

نمونش یکی از فامیل های خودمون .:1:

یا علی


   
پاسخنقل‌قول
proti
(@proti)
عضو Moderator
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 1560
 

این لیست ناقصه
اعتراض دارم
اسم من جا مونده :102:
ام نه الان که فکر میکنم من جزو بی پول ترین نویسندگان جهان طبقه بندی میشم:10:
بعله از پشت صحنه اعلام میکنن مگه تو جزو نویسندگان هم محسوب میشی که الکی برا خودت نوشابه باز میکنی:33:

رولینگ توشون نیست
تعجب می کنم

طبقه بندی مال امساله رولینگ اوجش چند سال قبل بوده


   
پاسخنقل‌قول
lord.1711712
(@lord-1711712)
Famed Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 1002
 

proti;19496:
این لیست ناقصه
اعتراض دارم
اسم من جا مونده :102:
ام نه الان که فکر میکنم من جزو بی پول ترین نویسندگان جهان طبقه بندی میشم:10:
بعله از پشت صحنه اعلام میکنن مگه تو جزو نویسندگان هم محسوب میشی که الکی برا خودت نوشابه باز میکنی:33:

طبقه بندی مال امساله رولینگ اوجش چند سال قبل بوده

شما نویسنده این و اینقدر بخاطر بودن در بین بی پول ترین نویسنده ها فخر نفروشین :دی
بزودی که برند نویسنده رو ما هم خورد، من میشم بی پول ترین :دی

محض اطلاع، جاست استیون کینک :دی


   
پاسخنقل‌قول
اشتراک: