Header Background day #24

The Catcher in the Rye

نویسنده: جی.دی سلینجر
مجموعه: ثبت نشده
زبان اصلی: انگلیسی
لینک کتاب در انجمن زندگی پیشتاز
سال چاپ اولیه: 1951
بازدید‌ها: 3.0K
امتیاز گودریدرز: 3.8 (رأی 3.5M)
امتیاز منتقدین: - (رای 0 منتقد)
امتیاز کاربران: - (رای 0 کاربر)

خلاصه و توضیحات

خلاصه کتاب ناطور دشت:

هولدن کالفیلد نوجوانی هفده ساله‌ است که در لحظه آغاز رمان، در یک مرکز درمانی بستری است و ظاهراً قصد دارد آن‌چه که پیش از رسیدن به این‌جا از سر گذرانده برای کسی تعریف کند و همین‌کار را هم می‌کند و رمان نیز بر همین پایه شکل می‌گیرد. در زمان اتفاق‌افتادن ماجراهای داستان، هولدن یک پسربچه شانزده‌ساله‌است که در مدرسه شبانه‌روزی «پنسی» تحصیل می‌کند و حالا در آستانه کریسمس به علت ضعف تحصیلی (او چهار درس از پنج درس‌اش را مردود شده و تنها در درس انگلیسی نمره قبولی آورده‌است) از دبیرستان اخراج شده و باید به خانه‌شان در نیویورک برگردد. تمام ماجراهای داستان طی همین سه روزی (شنبه، یک شنبه و دوشنبه) که هولدن از مدرسه برای رفتن به خانه خارج می‌شود اتفاق می‌افتد.او می‌خواهد تا چهارشنبه که نامه مدیر راجع به اخراج او به دست پدر و مادرش می‌رسد و آب‌ها کمی از آسیاب می‌افتد به خانه بازنگردد به همین‌خاطر از زمانی که از مدرسه خارج می‌شود دو روز را سرگردان و بدون مکان مشخصی سپری می‌کند و این دو روز سفر و گشت‌وگذار، نمادی است از سفر هولدن از کودکی به دنیای جوانی و از دست دادن معصومیت‌اش در جامعه پر هرج و مرج آمریکا.
ناطور دشت که به صورت اول شخص از زبان هولدن روایت می‌شود به یکی از معتبرترین روایت‌ها از سرگشتگی دوران نوجوانی تبدیل شده است. همچنین هولدن کالفیلد طی نظرسنجی مجله کتاب عنوان دومین شخصیت ادبی جهان را داراست.

Summary and description [From GoodReads]

The hero-narrator of The Catcher in the Rye is an ancient child of sixteen, a native New Yorker named Holden Caulfield. Through circumstances that tend to preclude adult, secondhand description, he leaves his prep school in Pennsylvania and goes underground in New York City for three days. The boy himself is at once too simple and too complex for us to make any final comment about him or his story. Perhaps the safest thing we can say about Holden is that he was born in the world not just strongly attracted to beauty but, almost, hopelessly impaled on it. There are many voices in this novel: children's voices, adult voices, underground voices-but Holden's voice is the most eloquent of all. Transcending his own vernacular, yet remaining marvelously faithful to it, he issues a perfectly articulated cry of mixed pain and pleasure. However, like most lovers and clowns and poets of the higher orders, he keeps most of the pain to, and for, himself. The pleasure he gives away, or sets aside, with all his heart. It is there for the reader who can handle it to keep.

J.D. Salinger's classic novel of teenage angst and rebellion was first published in 1951. The novel was included on Time's 2005 list of the 100 best English-language novels written since 1923. It was named by Modern Library and its readers as one of the 100 best English-language novels of the 20th century. It has been frequently challenged in the court for its liberal use of profanity and portrayal of sexuality and in the 1950's and 60's it was the novel that every teenage boy wants to read.

درباره نویسنده

جی.دی سلینجر 2

جی.دی سلینجر

جروم دیوید سلینجر نویسنده‌ی معاصر آمریکایی شخصیتی گوشه‌گیر داشت؛ به همین دلیل هم همواره تلاش می‌کرد دیگران را به حریم زندگی شخصی‌اش راه ندهد. او پدری یهودی و مادری مسیحی داشت و در منهتن نیویورک به دنیا آمد. در هجده نوزده‌سالگی چند ماهی را در اروپا گذراند اما در سال ۱۹۳۸ به آمریکا برگشت و […]
مشاهده بیوگرافیِ جی.دی سلینجر

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل‌های این کتاب

ناطور دشت

هولدن كالفيلد نوجواني هفده ساله‌ است كه در لحظه آغاز رمان، در يك مركز درماني بستري است و ظاهراً قصد دارد آن‌چه كه پيش از رسيدن به اين‌جا از سر گذرانده براي كسي تعريف كند و همين‌كار را هم مي‌كند و رمان نيز بر همين پايه شكل مي‌گيرد. در زمان اتفاق‌افتادن ماجراهاي داستان، هولدن يك پسربچه شانزده‌ساله‌است كه در مدرسه شبانه‌روزي «پنسي» تحصيل مي‌كند و حالا در آستانه كريسمس به علت ضعف تحصيلي (او چهار درس از پنج درس‌اش را مردود شده و تنها در درس انگليسي نمره قبولي آورده‌است) از دبيرستان اخراج شده و بايد به خانه‌شان در نيويورك برگردد. تمام ماجراهاي داستان طي همين سه روزي (شنبه، يك شنبه و دوشنبه) كه هولدن از مدرسه براي رفتن به خانه خارج مي‌شود اتفاق مي‌افتد.او مي‌خواهد تا چهارشنبه كه نامه مدير راجع به اخراج او به دست پدر و مادرش مي‌رسد و آب‌ها كمي از آسياب مي‌افتد به خانه بازنگردد به همين‌خاطر از زماني كه از مدرسه خارج مي‌شود دو روز را سرگردان و بدون مكان مشخصي سپري مي‌كند و اين دو روز سفر و گشت‌وگذار، نمادي است از سفر هولدن از كودكي به دنياي جواني و از دست دادن معصوميت‌اش در جامعه پر هرج و مرج آمريكا.
ناطور دشت که به صورت اول شخص از زبان هولدن روایت می‌شود به یکی از معتبرترین روایت‌ها از سرگشتگی دوران نوجوانی تبدیل شده است. همچنین هولدن کالفیلد طی نظرسنجی مجله کتاب عنوان دومین شخصیت ادبی جهان را داراست.

  • زبان فایل: پارسی
  • فرمت فایل: pdf
  • تعداد صفحات: 361
  • منتشرکننده:
  • تعداد دانلود: 14 کاربر
  • حجم فایل: 5.72 MB
  • نام فایل: The-Catcher-in-the-Rye.pdf
  • تاریخ انتشار: 1397/07/08

نقدها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقدی ثبت نشده است.

نقل‌قول‌ها

متاسفانه برای این کتاب تا به حال نقل‌قولی ثبت نشده است.
تاریخ انتشار: 1395/06/25
فرستنده: BookPioneer
دسته بندی‌ها:
لینک کوتاه: https://bkpr.ir/969