Header Background day #19
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

.:: خدایان یونان ::.

2 ارسال‌
2 کاربران
1 Reactions
1,588 نمایش‌
حسین
(@hossein-72)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 760
شروع کننده موضوع  
.:: خدایان یونان ::.

تالارگفتمان 1

در اسطوره ها و افسانه های یونانی آغاز مباحث مربوط به انسان و خدایان دوران طلایی می باشد . این دوران یکی از چهار یا پنج دوره زندگی در یونان باستان می باشد. دوران طلایی اولین دوره حضور انسان در افسانه های یونان می باشد.آغاز مفهوم خدایان در یونان باستان با حضور گایا و اورانوس معنا پیدا میکند.گایا مادر خدایان می باشد که خدای زمین می باشد و تمام موجودات باروری خود را از او به ارث برده اند.اورانوس نیز خدای آسمان ها می باشد که پدر خدایان اولیه می باشد. در مجموع فرزندان گایا و اورانوس به سه دسته تقسیم می شوند: تایتان ها ،سایکلوپ ها و هکاتونکایرها.

هکاتونکایرها:
هکاتونکایرها موجوداتی صد دست با پنجاه سر بوندن . تعداد آن ها سه تا بود. به دلیل نارضایتی شان توسط اورانس به رحم مادرشان(گایا) بازگردانده شدند. بعد ها در شورشی بر علیه پدرشان به کرونوس کمک کردند ولی برای بار دوم توسط کرونوس زندانی شدند. در نهایت این موجودات توسط زئوس آزاد شدند و در نبرد با تایتان ها به المپ نشینان کمک کردند.

سایکلوپ ها:
از موجودات افسانه ای در یونان باستان بودند که غول هایی با یک چشم در وسط پیشانیشان بودند و از فرزندان گایا و اورانوس بودند. تعداد آن ها سه تا بود که به نام های :برونتس (تندرگر)، استروپس (فلشر) و آرگس (درخشانگر) از موجودات نامیرا محسوب می شدند. محل زندگی آن ها جزیره ای در سیسیل بود. آن ها در غار های تاریک زندگی میکردند و از گوشت انسان و موجودات دیگر استفاده می کردند . توسط کرنوس زندانی شده بودند. زئوس آن ها را آزاد کرد و سایکلوپ ها در پاسخ سلاح معروف زئوس که صاعقه و آذرخش بود را به زئوس هدیه دادند.

تایتان ها:
این دوران با حضور تایتان ها (تیتان ها) معنا پیدا می کند. تایتان ها در دوران طلایی حکمفرمایی میکرند. تایتان ها فرزندان گایا و اورانس بودند.

تایتان های اصلی عبارتند از :
کرونوس
رئا
اکئانوس
تتیس
هیپریون

منه موسین

تمیس
پایتوس
کئوس
کریوس
فوبه
تئا

منبع : زندگی پیشتاز

   
reza379 reacted
نقل‌قول
Anobis
(@anobis)
Famed Member
عضو شده: 4 سال قبل
ارسال‌: 994
 

تاپيك تكراريه
لطفا ببندش


   
پاسخنقل‌قول
اشتراک: