Header Background day #19
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

معرفی ددپول

1 ارسال‌
1 کاربران
5 Reactions
2,314 نمایش‌
captainlevi13772
(@captainlevi13772)
Estimable Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 80
شروع کننده موضوع  
تالارگفتمان 1

نام اصلی: وید وینستون ویلسون
خلق شده توسط: راب لیفلد – فابیان نیشیزا
ناشر: مارول کمیکس
طبیعت: ضد قهرمان
اولین حضور: (New Mutants #98 (1991
گونه: جهش یافته
نام های مستعار: هالکپول – وایلدکارد – ویلسون جک وید و…
مهارت و ویژگی‌ها: شفابخشی – عکس العمل و استقامت مافوق‌بشری – شمشیرزنی و تیراندازی – مصونیت در برابر تله پاتی – استاد هنر های رزمی

به احتمال زیاد شما، طرفداران مارول با شخصیت شوخ‌طبع و قدرتمند ددپول آشنایی دارید، شخصیتی که خیلی از مردم او را مانند جوکر دنیای دی سی می‌دانند اما شکست‌ناپذیر! سرش قطع می‌شود، نمی‌میرد، به قلبش تیر می‌زنند، نمی‌میرد، در هر صورت نمی‌میرد!
مارول از این سبک شخصیت‌ها زیاد دارد. سعی داریم نگاهی داشته باشیم بر این شخصیت دیوانه ولی قدرتمند!

تالارگفتمان 2

او کیست؟


اسم واقعی ددپول وید ویلسون است، همانطور که در کمیک ها آمده، بازی هر روزه وید و پدرش این بود که پدر پشت در بایستد و با تق‌تق کردن در با هم بازی کنند، اما روزی پدر به پشت در رفت و دیگر بازنگشت. مادر وید اهل قمار و مشروب بود و همینطور خرج بالا می‌آورد. وید کم کم داشت از این موقعیت متنفر می‌شد و می‌خواست دیگر سربار کسی نباشد، او خانه را ترک کرد. روزی قانونی گذاشتند برای افراد فقیر آمریکا، که آن‌ها می‌توانند به سربازی بروند، وید قبول کرد و آموزش دید. پس از آن او به کار تجارت رفت، با کسانی که پول مردم را برنمی‌گرداندند کاری می‌کرد تا گلوی خودشان را ببرند. اگر کسی در خیابان زور می‌گفت، قلبش را در میاورد! اما در آن طرف ماجرا، وید با یک دختر بسیار زیبا آشنا بود که بعد از کارش پیش او می‌رفت، طبق نامه‌هایی که به دست او رسیده بود، او متوجه شد متاسفانه وید سرطان دارد. برای همین وید سعی کرد که او را ترک کند، ولی آن دختر سعی کرد جلوی او را بگیرد، اما وید قبلا هم گفته بود: «دیگر نمیخواهم سربار کسی باشم!» او به جاده ها زد و البته کسانی پیدا می‌شدند که جلوی او را بگیرند و البته وید هم دخلشان را می آورد! مدتی گذشت و وید قبول کرد که به آزمایشگاه برود. آزمایش‌هایی انجام شد و وقتی وید بیرون امد با جنس وحشتناک پوستش مواجه شد. او با کسی به نام فرانسیس آشنا شد که وید را بسیار اذیت می‌کرد. همینطور دوستانی مثل ورم نیز پیدا کرد که البته ورم توسط فرانسیس کشته شد. بعدها که می‌خواستند وید را بکشند، متوجه شدند او شکست ناپذیر است. روی او آزمایش‌های وحشتناکی انجام می‌دادند، روزی آتشش می‌زدند و روزی… یک روز وید در سلول خود، با زدن حرف‌های خسته‌کننده درباره‌ی مادر زندان‌بان، او را عصبانی می‌کند و زندان ‌بان به وید حمله ور می‌شود و طبق معمول، وید حساب او را می‌رسد! و با فرار تصمیم می‌گیرد اسم خود و لباسش را تغییر دهد به نام: ددپول!

رتبه‌های ددپول:

برای رتبه‌های بالای ددپول میتوان گفت او در ۲۰۰ شخصیت کتاب‌های کمیک در همه‌ی زمان‌ها (مجله ویزارد) رتبه ۱۸۲ را گرفت و همینطور رتبه ی ۴۵ در بزرگترین شخصیت‌های طنز کمیک مجله امپایر.

حضور ددپول در تیم‌های مختلف:

ددپول در تیم‌های مختلفی حضور داشته است مانند: سلاح ایکس – سربازان ددپول – نیرو های ایکس – سیکس پک – مردان ایکس و چندین گروه دیگر که البته ددپول با دیوانگی‌اش سعی بر خراب کردن هر کدام از این گروه ها را داشت!

حضور در انیمیشن:


Hulk vs Wolverine

در انیمیشن هالک علیه ولورین، هالک خرابی‌های زیادی به بار آورده و ولورین به منظور درست کردن ماجرا برای نابود کردن هالک راهی می‌شود ولی گروهی به نام سلاح ایکس جلوی هر دوی آن‌ها را می‌گیرند و بیهوش می‌کنند، ددپول نیز جزو اعضای این گروه است. البته این را باید بگویم که ولورین از ددپول و دیوانه بازی‌هایش بیزار است!
Ultimate Spiderman

ددپول دست از سر مرد عنکبوتی هم بر نمی‌دارد، در بیشتر کمیک ها می‌بینیم که ددپول به مرد عنکبوتی کمک می‌کند. در این انیمیشن هم نشان می‌دهد که ددپول هم خوب است هم بد! یک جور خود درگیری!

X-Men

باز هم ولورین و ددپول! این بار مخصوصا ولورین! ولورین گروه خودش را درست می‌کند و البته ددپول در این انیمیشن ضد قهرمان است

حضور در فیلم‌های سینمایی:


X-Men Origins: Wolverine

داستان فیلم در ارتباط با لوگان است که بعد از جستجو برای یافتن یک زندگی معمولی و به دور از خشونت، برای گرفتن انتقام قتل نامزدش، به برنامه سلاح ایکس تن می‌دهد و تبدیل به وولورین شده و در ادامه با دشمنانی مانند ددپول مواجه‌ می‌شود.

Deadpool

احتمالا می‌دانید که در سال ۲۰۱۶ قرار است یک فیلم از ددپول منتشر شود و البته در ۱۳ تیر یک عکس نیز منتشر شد از ددپول و وارهِد.وارهد اولین بار در سال ۲۰۰۱ توسط یک تیم خلاق، متشکل از گرنت موریسون و فرانک کوآیتلی در سری جدید مردان ایکس معرفی شد. این فیلم نیز برای بزرگسالان است. این عکس را می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

تالارگفتمان 3

حضور در کمیک ها:

تالارگفتمان 4

X-Men Origins: Deadpool

در این کمیک کارگردانان مختلفی برای ساختن یک فیلم از ددپول به پیش او می‌آیند و ددپول دوتای اول آن‌ها را از راه به در می‌کند، اما سومی به او می‌گوید که برای من داستان خودت را تعریف کن. ویلسون همه‌ی خاطراتش را تعریف می‌کند و بعد نیز برای دیدن فیلم همراه کارگردان به سینما می‌رود اما مشکل اینجاست که کارگردان به منفجر شدن خیلی علاقه دارد و فیلم را خراب می‌کند، در آخر فیلم و وقتی همه در حال ترک سینما هستند کارگردان سوییچ ماشینش را می‌زند و… بوووم! ناگهان ماشین منفجر می‌شود

تالارگفتمان 5
Deadpool

در این کمیک مرد عنکبوتی به خطر می‌افتد. یک آفتاب‌پرست به دنبال اوست و قصد دارد تا حسابش را برسد، برای همین او از ددپول کمک می‌خواهد. در جایی از داستان، مرد عنکبوتی آفتاب‌پرست را گیر می‌اندازد، اما ددپول می‌گوید که او را ول کند، ناگهان زن آفتاب‌پرست ظاهر شده و مرد عنکبوتی را بیهوش می‌کند و پا به فرار می‌گذارد! ددپول برای جبران کارش، لباس مرد عنکبوتی را می‌پوشد و به دنبال آفتاب‌پرست می‌رود.

Deadpool #1این کمیک ۱۲ قسمت است و شاهد حضور کسانی مثل کاپیتان آمریکا و همین‌طور دیگر شخصیت‌ها هستیم. رئیس‌جمهورهای مرده، زنده شدند و البته ددپول به خوب‌ها ملحق‌شده!
البته او در بسیاری از کمیک‌های ولورین جضور داشت که در بیشتر آن ها نقش خاصی ندارد.

حضور در بازی‌ها:

تالارگفتمان 6

Deadpool

برای اولین بازی می‌توان به اسم بازی خود ددپول اشاره کرد! داستان بازی از آن جایی آغاز می‌شود که ددپول کارمندان استدیوی High Moon را ربوده و آن‌ها را مجبور می‌کند که عالی‌ترین بازی که نقش اصلی‌اش هم باید خودش باشد را بسازند و برای این کار نولان نورث به عنوان صداپیشه‌ی ددپول انتخاب می‌شود. در داستانی که کارمندان High Moon برای بازی نوشته‌اند ، ددپول باید فردی با نام White را به قتل برساند (البته او در ابتدا نمی‌داند که چرا باید این کار را انجام دهد و صرفا به انجام وظایفی می‌پردازد که بازی برای وی تعیین کرده است.) به هر حال White که یک غول رسانه‌ای می باشد برای خود شبکه‌ای پرطرفدار ساخته که در یکی از برنامه‌های این شبکه افراد مشهور باید از روی استخری که کوسه‌های گرسنه در آن هستند بپرند. ددپول هم بعد از ایجاد یک جهنم در دفتر شبکه ، خودش را به White می رساند ولی وی موفق می شود که به سمت فاضلاب فرار کند. و یک تعقیب و گریز طولانی بین ددپول و White… در همین گیر و داد ناگهان Mister Sinister هم وارد قضیه می شود و جان White را نجات می‌دهد. البته Mister Sinister هم دلایلی برای این کارش دارد و پس از آن که تاییدیه‌ی کنترل بر روی ماهواره‌های White را به دست می‌آورد سریعا او را می‌کشد. حال که ددپول هم ناراحت از این که نتوانسته به وظیفه‌ی خود در کشتن White عمل کند و قرار داد خود را هم با شرکت بازی‌سازی از دست رفته می‌بیند، یک هدف در سر دارد و آن هم انتقام گرفتن از Mister Sinister است که باعث شده ددپول به خاک سیاه بنشیند!

تالارگفتمان 7

Lego Marvel Super Heroes

در بازی لگو نیز شما قابلیت این را دارید که از ۱۵۰ شخصیت مارول ددپول را انتخاب کرده و با آن به بازی بپردازید.

تالارگفتمان 8

X-Men Origins: Wolverine

درسته! یک بازی نیز از روی آن فیلم درست شده است! داستان بازی بدین گونه است که X-Men در آزمایشگاهی بسیار سری که توسط نیرو های امریکایی محافظت می‌شود، بستری و زندانی است! و باز هم آزمایشات فراوانی بر روی ولورین انجام می‌دهند، در همین لحظه ناگهان سیستم کنترل آزمایشگاه به‌ هم ریخته و ولورین به طور ناخودآگاه از بند آزاد می‌شود! بعد از قتل عام کردن تمام افراد آزمایشگاه، پا به فرار در جنگل‌های پر پیچ و خم آفریقا می‌گذارد. و البته با ددپول نیز در این راه دیدار خواهد داشت!

تالارگفتمان 9

Marvel: Ultimate Alliance

به احتمال زیاد هر دو نسخه‌ی این بازی را بازی کرده‌اید! هم برای PS2 نسخه‌ی اول بازی عرضه شد و هم برای نسل هفتم کنسول های بازی. شما شخصیت خودتان را انتخاب می‌کردید و همین‌طور با انتخاب‌کردن کسانی که دوست دارید با شما باشند به جنگ‌ می‌پرداختید.

تالارگفتمان 10

Little Big Planetبله! در این بازی جذاب، خنده دار و معمایی نیز شاهد حضور ددپول هستیم که با قیافه‌ی عجیبش باید مراحل را رد کند!

در آخر باید گفت که ددپول یک شخصیت دیوانه ولی خنده‌دار و خوشگذران است. یک شخصیت خنده دار واقعا برای مارول نیاز بود!


   
Prophesier, reza598, sossoheil82 and 2 people reacted
نقل‌قول
اشتراک: