Header Background day #24
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

همزاد ( کامل نیست) تکمیلی بعداً اضافه میگردد

4 ارسال‌
3 کاربران
4 Reactions
1,832 نمایش‌
s4m
 s4m
(@s4m)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 418
شروع کننده موضوع  

همزاد

همزاد یا همزاده به معنای همراه زاده شده ، یعنی دو کس که در یک زمان به دنیا آمده و زاییده شده باشند.
در باورهای قدیمی عوام در ایران باور به چندین موجود تخیلی رواج داشته است از جمله موجوداتی به نام همزاد.
بنا بر این باورها، هر شخص دارای همزادی است که در جایی به نام «دنیای از ما بهتران» بطور هم‌زمان با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با آن شخص دارد.
مصریان قدیم بر این باور بودند که کلاً تمامی زندگان دارای همزاد هستند که این همزادها را «کا» می‌نامیدند. به باور مصریان پس از مرگ انسان همزاد آنها نمی‌میرد.
واژه همزاد همچنین می‌تواند در معنی هر دو یا چند چیزی که هم‌زمان به دنیا آمده باشند بکار برود مانند افراد دوقلو و چندقلو یا برای مثال منظومه‌ای همزاد با منظومه شمسی. تحقیق درباره همزاد از دانشنامه ها

آقای علی باقری عضو هیدت علمی دانشگاه در کتاب خود درباره همزاد نوشته اند:
; همزاد چیزی مستقل از انسان نیست . در واقع باید گفت همزاد وجود دارد اما بخشی از خود انسان است .
اما همزاد در شرایط خاصی به وجود می آید و توسط فرد خاصی دیده میشود .
همزاد برای انسانهایی است که دچار مشکل روحی و افسردگیی زیاد هستند و احساس تنهایی شدید و نیاز به هم صحبت دارند.
آنها سنگ صبور میخواهند و همزاد این نیاز را بر طرف میسازد. به طور معمولی افرادی که در آستانه دیوانگی قرار دارند ، یا برخی از دیوانه ها همزاد را می بینند و با او صحبت میکنند اما این همزاد را هیچ کس دیگر نمیتواند ببیند .
وقتی فردی دچار تنهایی ، یاس و افسردگی می شود در ابتدای بروز بیماری ممکن است در مغز خود صدایی شبیه ویز ویز را بشنود ، این مربوط به فعالیت و حرکت عادی اعصاب و رگهای مغز و افزایش الکتریسیته در آن است. این صدا صدا در ابتدا آزار دهنده نیست با توسعه ناراحتی و افسردگی ، صدای ویز ویز شدت گرفته آزار دهنده می شود.
از سوی دیگر بیمار بر میزان گفتگو و مکالمه درونی خود میافزاید .
در آن واحد مسائل متعددی وارد مغز میشود که امکان توجه و فکر کردن به همه آنها وجود ندارد . در عین حال که بیمار میکوشد به آنها توجه نکند این مساله اورا کلافه مینماید تا جاییکه بر شدت و وخامت بیمار می افزاید و رفتارهای ناهنجار از اوبیشتر سر میزند ، اطرافیان از او دورتر میشوند و بیمار به ناچار خلوت را پذیرفته ، سکوت اختیار میکند.
بیمار گاه پنجاه تا شصت موضوع در سر دارد ، کم کم این افکار به شکل پروانه های هلیکوپتر در می آیند که مدام در سر او میچرخد از این مرحله فرد به سوی جنون رفته و به عنوان دیوانه شناخته میشود. در مرحله میانی شرع ویز ویز گاه بیمار چنان با خود گفتگو میکند که گویی واقعا فرد دیگری در مقابل اوست.
در این مرحله جن میتواند وارد بدن او شود ، به تدریج تحریک احساس تنهایی نموده و توهم او را شدت بخشد. آنگاه زمانی میرسد که بیمار خود را میبیند .
در غالب موارد ، قبل از اتمام دوران افسردگی و ورود به مرحله جنون فرد نفس خود را رویت میکند که تحت عنوان همزاد شناخته میشود.
اما این فرد که در مقابل او ظاهر میشود بخشی از نفس خود بیمار است از این رو فقط توسط خود بیمار قابل رویت است.

نظر سایت جن : (بهترین سیایت در این مقوله)
همزاد ، موجودی غیر از جن نیست او هم از جنیان است و همزمان با ما متولد شده است . در میان جنیان همزمان با هر نوزادی که از انسان متولد میشود کودکی جنی پا به دنیا میگذارد ، و او همزاد آن شخص است .
ما بر خلاف بعضی اساتید که اعتقاد بر مستقل نبودن همزاد از وجود خود انسان اعتقاد راسخ به وجودی خارج از وجود خود انسان داریم و دالایل و شواهد بسیار در این موضوع وجود دارد که یکی از این دلایل وجود اورادی برای تسخیر همزاد است و دیگر بیان بزرگان .
به طور یقین همزاد همان جن است و تجسم خیال افراد روانی و بیمار نیست . این را به سادگی ، با مراجعه به کتب تسخیرات میتوان ثابت کرد و ظاهرا به علت نامحسوس بودن بعضی از مسائل روانشناسان مسئله را با یک نامگذاری علمی ، به بیماری تبدیل کرده اند.
در مورد سید صدرالدین نهاوندی شوشتری نقل شده است که وی مشهور به این بود که اهل باطن و کرامت است ، ولی خودش این موضوع را انکار کرده و گفته است که بر حسب اتفاق ، همزاد من که از جنیان است ، پادشاه گروهی از جن میباشد و به خاطر علاقه ای که به من دارد پنج شش نفر از جن ها را مامور خدمت به من نموده است و آنها بدون اینکه دیده شوند کارهایی را برای من انجام میدهند مثلا ظرف آب را پر میکنند ، هیزم می آورند آتش روشن میکنند ، گهواره بچه را تکان می دهند و از این قبیل کارها و وقتی مردم این گونه امور را می بینند گمان میکنند آنها از کرامات من هستند در حالی که من کرامتی ندارم.
شاید برای خوانندگان این سوال پیش آید که آیا همه انسانها همزادی از جنس جن دارند؟
امکان دارد که هر انسان همزادی از جن داشته باشد چون جنیان تعدادشان از انسانها بسیار بیشتر است پس این احتمال میرود ولی در باره اینکه هر همزادی از جن بخواهد و بتواند ارتباط با انسان همزاد خود پیدا کند ( به خاطر علاقه ای که دروجودشان به یکدیگر است ) بعید به نظر میرسد.

_____________ادامه
كاهنان مصر قديم به كسي كه طالب كشف اسرار كائنات بود مي گفتند : اي شخص نابينا ، چراغ اسرار را برافروز ودرتاريكي وظلمت جسماني آن را به دست بگير وببين كه در جسد خود چه داري . خواهيد ديد كه عيناً مانند اين بدن درست به شكل آن بدن لطيف وديگري را كه نوراني وروحاني است واز آسمان آمده دارا هستي (همزاد ).
همواره از اين راهنماي آسماني پيروي ومتابعت كن . زيرا كليد گذشته وآينده در دست او نهاده شده است .
مصريان قديم همزاد را حد واسط بين جسم وروح مي دانستند وامروزه به آن نام پريسپري يا قالب مثالي داده اند همان كه نظير وشبيهه جسم انسان است اما جسم نيست . همزاد است كه نوراني ودرخشان در وجود ما خانه كرده است وهم اوست كه تمام معلومات گذشته ما را در خود مستتر دارد وبه آينده ما واقف است . اين همان است كه ما در قصه هاي مادربزرگ هاي قديم خودمان از آن مي شنيديم شايد همزاد از تعليمات جنگي آيين هاي كهن ايران مايع ومنشاء گرفته باشد ، زيرا در آييين قديم ايرانيان باستان ، انسان را سرشته از جسم خاكي ، روح يا روان ويك عامل واسطه ميان آن دو ، بنام فروهر مي دانستند به اعتقاد آنان آدمي از سه بخش ساخته شده بود : تن ، روان ، فروهر كه دانشمندان معاصر به آن پريسپري يا جسم روحي ،‌ نام داده اند . لئون دني پژوهشگر شهير فرانسوي درباره پريسپري مي گويد : از دير زمان به وجود پريسپري ملل متمدن قديم پي برده بودند . به اعتقاد آنان پريسپري به معناي رقيق شفاف اثيري وپيكر خوشبو ومعطر است .
دانشمندان ديگري معتقدند كه پريسپري يا همزاد ، جسم بسيار لطيفي است كه در خوابهاي طبيعي وخوابهاي مصنوعي ( هيپنوتيكي ) از بدن آدم خارج مي شود ودر فضا به هر كجا كه بخواهد مي رود وكارهايي مي كند كه از عهده جسم مادي ما خارج است .
همزاد داراي قدرت خارق العاده اي است و حواسي دارد درست مانند حواس ما ، اما با اين تفاوت كه چشمان او با نوري كه مخصوص خود اوست و در همه جا نفوذ مي كند و ان چيزي را مي بيند كه ما ما از ديدنش ناتوانيم .
همزاد ، صداهايي را مي شنود كه گوش ما از شنيدن ان درمانده است و روايحي به مشامش مي رسد كه ما از آن بي خبريم و در آن واحد ، با سرعتي سرسام انگيز در هر نقطه كائنات كه بخواهد حاضر مي شود . زيرا او از بعد زمان خارج است .
مسافت هاي نجومي در مقابل او مفهومي را كه براي ما داراست ، ندارد . او در تمام مدت زندگاني ما كليه اعمال حياتي بدن ما را در دست دارد و همواره با رشته هايي نامرئي بسيار ظريف با روح اصلي ما پيوند دارد و رابطه روح و جسم را حفظ مي كند . دردافرادي كه بيش از اندازه به دنيا و ماديات علاقه مند هستند و همه چيز خلقت را در ماده مي دانند در لحظه اي مرگ به مبارزه و كشمكش با جسم مي پردازد ، بلكه زودتر رشته هاي خود را از آن بگسلد و روح را آزاد كند ، تمام مشتقات و نارحتي هايي كه افراد دنيا دوست و علاقه مند به پول و ثروت در موقع جان دادن متحمل مي شوند به خاطر آن است كه با اين پول دنياي همزاد خود را پاي در لجن كرده اند و نمي گذارند آسان و آرام ريشه هاي سخت متصل با ماده را يكجا بركند و به عوالم آزاد و لامكان برود . اما آن ها كه در زندگي به ماديات پشت پا زده اند و آلوده مسايل كثيف دنيوي نشده اند ، وقتي لحظاتي پايان عمرشان فرا مي رسد ، همزادشان سبك و راحت تارهاي ناپيداري خود را از جسم و ماده آزاد مي كند و در فراخناي ابديت هم نوعان با روح به پرواز در مي آيد . در زندگي هم انعكاس اعمال ماروي وجود پريسپري كاملاً مشهود است . هر چه منزه تر و انسان تر باشيم آينه وجودي همزاد ، درخشان تر و صيقل يافته تر مي شود و هرچه شهوات حيواني و رذايل اخلاقي در ما بيشتر گردد ، صفا و نشاط باطني همزاد از آن سلب مي شود و به كدورت و تاريكي مي گرايد . به همين علت است كه برخي افراد را سبك و راحت با چهره اي نوراني احساس مي كنيم و بعضي را سنگين و سياه و مشئوم مي يابيم . همزاد ما موجوديت واقعاً عجيبي دارد . همانند ما داراي كليه عواطف و احساسات است و حتي درد و رنج را خيلي خوب مي شناسد و در تحمل آن با ما شريك است .
همزاد داراي اندامي درست همانند اندام ماست و اعضاء و جوارحي چون ما دارد . به اعتقاد برخي پژوهشگران قلب دارد و ضربان قلبش حس مي شود ، كبد دارد و كليه و همچنين مغز و اعصاب دارد و مي توان گفت مخلوقي است همانند ما ، اما در يك بعد ديگر و به همين دليل هم به او همزاد مي گويند.
در مجله برگ سبز شماره 19 ، 1373 مي خوانيم ك دختر خانمي به نام س – الف كه بسيار خجالتي و كم حرف به نظر مي رسد ، اذعان مي دارد كه به طور مكرر و به وضوح ، تجلي كالبد خود را در مقابل يا در كنار خويش مشاهده كرده است .
او مي گويد : خيلي اوقات ، شخصي را احساس مي كنم كه همواره به صورت يك نداي بيروني ، با من در تماس و صحبت است و در بسياري از موارد به من نصيحت مي كند و مرا از واقعه و يا رويداد خاصي كه ممكن است در آينده برايم اتفاق بيفتد ، آگاه مي سازد . گاهي هم مرا از انجام كاري نهي مي كند . بسيار پيش آمده است كه وجودم را دقيقاً با مشخصات خودم و در مقابلم مشاهده كرده ام . البته بازگو كردن اين قبيل مطالب براي ديگران دشوار است . زيرا كسي آن را باور نمي كندذ و گاهي هم مسخره ام مي كنند .
يك بار خودم را در كنارم احساس كردم در حالتي كه روي زمين دراز كشيده بودم ، او حتي همان لباس هايي را پوشيده بود كه من به تن داشتم . چند روز پيش مجدداً همين احساس را داشتم . او مرا در مورد اتفاقي كه برايم افتاده بود دلداري داد و راهنمايي كرد اميدوارم باز هم او راببينم .


   
نقل‌قول
yasss
(@yasss)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 533
 

امین منم همزاد می خوام:دی
برو بگرد همزاد منو پیدا کن یکم اذیتت کنه:دی


   
s4m reacted
پاسخنقل‌قول
Michael
(@wingknight)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 487
 

من یه کتاب خوندم در مورد همزاد ...گفته شده بود همزاد ها به شکلهای آب،باد،خاک،آتش وجود دارند که هر شخص همزادش از بین این عناصر هستش.
مثلا من خودم همزادم از نوع خاکه..
و روش تسخیر هر نوع با دیگری فرق داره..
خیلی از سوال ها هم در مورد همزاد ها هستن که کسی جوابی براشون نداره...مث این که وقتی ما میمیریم همزاد ها مون هم از بین میرن؟یا اصلا همزاد ها میمیرند؟و...خیلی سوال های دیگه...
و همزاد شخص در همه ی مراحل زندگی با خود فرد همراه.تا شاید بعضی از استثناهاشون تصمیم بگیرند بدون تاسخیر خودشون رو نشون بدن.


   
پاسخنقل‌قول
s4m
 s4m
(@s4m)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 418
شروع کننده موضوع  

mogeh;4157:
من یه کتاب خوندم در مورد همزاد ...گفته شده بود همزاد ها به شکلهای آب،باد،خاک،آتش وجود دارند که هر شخص همزادش از بین این عناصر هستش.
مثلا من خودم همزادم از نوع خاکه..
و روش تسخیر هر نوع با دیگری فرق داره..
خیلی از سوال ها هم در مورد همزاد ها هستن که کسی جوابی براشون نداره...مث این که وقتی ما میمیریم همزاد ها مون هم از بین میرن؟یا اصلا همزاد ها میمیرند؟و...خیلی سوال های دیگه...
و همزاد شخص در همه ی مراحل زندگی با خود فرد همراه.تا شاید بعضی از استثناهاشون تصمیم بگیرند بدون تاسخیر خودشون رو نشون بدن.

نه دو نوع همزاد داریم : جنی و ملکی
همزاه ما دو نوع موجود دیگه هم خلق میشن که به اینا مربوطه . و یه روایت دیگه هم هست که گفته شده یا همزاد انسان ملیه یا جنی . الله اعلم به الثواب
بله هستند کسایی که همزاد رو فقط یه بار میبینن اونا هم موجود زنده هستند.
همزاد هم غذا میخوره و زندگی میکنه و میمیره.
نه در همه موارد نیستند همراهشون . دنیاشون متفاوته . قبیله ای زندگی میکنن . قوم دارند . شرایط داره .
نه همه روش ها یکیه و لی راهش فرق میکنه .
مثلاً میتونی در رو با کلید باز کنی یا با دستگیره یا با لگد یا از جاش در بیاری !


   
پاسخنقل‌قول
اشتراک: