Header Background day #01
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

دوازده گانه

1 ارسال‌
1 کاربران
24 Likes
5,489 نمایش‌
Snap
 Snap
(@snap-61682)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 499
شروع کننده موضوع  

قانون یک: رعایت حقوق فردی و انتشار مطالب

کلیه ی کاربران موظف به رعایت حقوق فردی دیگران هستند. شکستن حریم خصوصی افراد و افشای اطلاعات شخصی دیگران و نیز استفاده‌های تبلیغاتی از فضاهای نشر عقاید در سایت (بخش نظرات، چت روم،تالارهای گفتگو و... ) برخلاف مقررات سایت است.
تبصره 1: انتشار مطالب و اشارات توهین‌آمیز در رابطه با ارزش‌های اخلاقی و مغایر با امنیت ملی در بخش دیدگاه‌ها، پروفایل و … برخلاف مقررات سایت است.
تبصره 2: کاربران مسئول فعالیت‌هایی هستند که با حساب کاربری آن‌ها انجام می‌شود.همچنین مسئولیت کلیه ی مطالبی که توسط یک کاربر درج میگردد مستقیما با خود کاربر بوده و سایت هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
تبصره 3: مجازات افراد متخلف از محرومیت به بخش های مختلف سایت تا اخراج دائمی از سایت می باشد. بسته به نوع خلاف با تصمیم تیم مدیریت نوع مجازات این افراد تعیین می شود.

قانون دو: پست های خلاف

بدیهی است استفاده از خدمات سایت به خودی خود به منزله پذیرش مقررات آن و تعهد به تبعیت از آن‌هاست و نقض این هنجارها از سوی کاربران، بسته به نوع و بسامد آن می‌تواند منجر به حذف یا ویرایش موارد ارسال شده، تعلیق و یا لغو عضویت شود.تبصره 1 : در صورت مشاهده ی موارد خلاف قانون فوق مراتب را به مدیران سایت اطلاع دهید تا در اسرع وقت بررسی شود و نسبت به اصلاح آن اقدامات لازم صورت گیرد.
تبصره 2 : حساب کاربری شما حریم شخصی شما محسوب میشود.اکیدا توصیه میشود رمز ورود خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.در صورت اطلاع از هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری خود بلافاصله با ما تماس بگیرید.

قانون سه: زبان

زبان رسمی این انجمن فارسی است، لطفاً از نگارش با حروف انگلیسی خودداری کنید. در بار اول تذکر داده می شود و در صورت تکرار پست مربوطه پاک خواهد شد.

قانون چهار: اسپم در همه ی پست‌ ها ممنوع

اسپم شامل موارد زیر می‌شود:الف) مطالب بی‌محتوا: مانند فقط شکلک، کلمات «تشکر» (ممنون، خوب بود، عالی، جالبه و...)
به جای این کار می‌توانید از دکمه پسندیدن استفاده کنید.
ب) مطالب غیر مرتبط با موضوع تاپیک: بحث شخصی کل‌کل ، ارسال بی‌ربط و حاوی کلمات محدود و شکلک خالی و ...
ج) می‌توانید از اینجا مطالب اسپم را تشخیص دهید

تبصره1:در بخش‌ها و تاپیک هایی که تیم مدیریت مشخص میکنند، اسپم آزاد است.

قانون پنج : مطالعه قوانین هر بخش

بسته به نوع فعالیت قوانین بخش های تخصصی سایت اندکی متفاوت با سایر بخشها نوشته شده است.در صورت فعالیت در این بخشها تا حد امکان قوانین ویژه ی آن را مطالعه فرمایید. این قوانین می تواند شامل چگونگی پست زدن ، انتخاب نام برای موضوع و نحوه امتیاز گیری و ... باشد.

قانون شش : موضوعات تکراری و مشابه

قبل از ارسال موضوع جدید حتماً مکان مناسب آن را پیدا کنید. همچنین از تکراری نبودن یا وجود تاپیک‌های مشابه مطمئن شوید. در صورتی که نسبت به مکان موضوع مورد نظر تردید دارید مدیران سایت با خوشحالی شما را راهنمایی خواهند کرد.
تبصره: در ابتدای هر بخش سایت برای راحتی شما تاپیکی برای موضوعات ویژه قرار داده شده که علاوه بر قوانین؛ لیست مباحث بخش نیز در آن قرار داده شده است.

قانون هفت: بخش راهنما


قبل از طرح هر گونه سوالی مربوط به تنظیمات سایت و قسمت های مختلف کنترل پنل ابتدا از قسمت راهنما استفاده کنید. اگر پاسخ شما در این قسمت وجود نداشت آن را در این تاپیک مطرح کنید.

قانون هشت: بحث با ناظمان و مدیران

از بحث کردن با مسئولان و ناظران سایت مخصوصا تیم مدیریت به شدت خودداری کنید. در صورت هر گونه مشکلی می توانید با یکی از مدیران کل انجمن این موضوع رو مطرح کنید.

قانون نه: پاک سازی انجمن ها

بخش های مختلف در دروه‌های زمانی بسته و تمام پست‌هایی که اسپم تشخیص داده شوند پاک خواهند شد و هیچ اعتراضی به این موضوع وارد نیست.
تبصره: این قانون مشمول قسمت هایی که اسپم آزاد هست نیز می شود. منتهی با شرایط خاص زمانی و پس از بسته شدن تاپیک.

قانون ده: چت روم

رعایت ادب و احترام در قسمت چت باکس ضروری می باشد.

  • در صورت استفاده از کلمات و القاب زشت، توهین آمیز کاربر از یک هفته تا یک ماه و بعضا برای همیشه از دسترسی به چت روم محروم خواهد شد.
  • از بحث و جدل هایی که باعث ایجاد کدورت در میان اعضا می شود، خودداری کنید و در صورت به وجود آمدن چنین شرایطی موضوع را با یکی از مدیران در میان بگذارید.
  • از ارسال مکرر اسمایل ها (شکلک) در چت روم خودداری کنید.
  • آرشیو چت روم هر هفته پنج شنبه یا جمعه شب پاک خواهد شد.

قانون یازده: ممنوعیت قرار گیری

برای حمایت از نویسندگان و ناشران؛ قرارگیری کتاب های تازه انتشار یافته(حداکثر تا سه سال) به شکل اسکن، تایپ غیر مجاز می باشد.

  1. در صورت معرفی این گونه کتاب ها شما ابتدا باید لینک انتشاراتی و سپس لینک سایت اسکن کنند یا تایپ کننده را قرار دهید. استفاده از لینک مستقیم بدون ذکر منبع ممنوع می باشد و شامل اخطار و اخراج از سایت خواهد شد.
  2. کاربر ها با دیدن اینگونه موراد می توانند با استفاده از دکمه گزارش پست، آن را گزارش کنند.

قانون دوازده: نحوه فعالیت و امتیاز گیری

حتما بخش مربوط به قوانین و نحوه امتیاز گیری را مطالعه کنید.
همچنین توجه داشته باشید کاربران مولتی یوزر به صورت خود کار بن می شوند. پس تنها از یک آیدی استفاده کنید.


قوانین اصلی منشور اخلاقی
نحوه امتیاز گیری
تالارگفتمان 1


   
ahmaad, fariba.2016, reza379 and 21 people reacted
نقل‌قول
اشتراک: