Header Background day #23
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

خدایان یونان

4 ارسال‌
4 کاربران
9 Likes
1,478 نمایش‌
sahv
 sahv
(@sahv)
Estimable Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 89
شروع کننده موضوع  

در این مقاله سعی داریم تا با تاریخ خدایان یونان بیشتر آشنا شویم. هدف از این نوشتار صرفا آشنایی مخاطبان با خدایان یونان می باشد. هرگونه قضاوتی در مورد صحت یا عدم صحت مطالب بر عهده خوانندگان گرامی می باشد. در اسطوره ها و افسانه های یونانی آغاز مباحث مربوط به انسان و خدایان دوران طلایی می باشد . این دوران یکی از چهار یا پنج دوره زندگی در یونان باستان می باشد. دوران طلایی اولین دوره حضور انسان در افسانه های یونان می باشد.آغاز مفهوم خدایان در یونان باستان با حضور گایا و اورانوس معنا پیدا میکند.گایا مادر خدایان می باشد که خدای زمین می باشد و تمام موجودات باروری خود را از او به ارث برده اند.اورانوس نیز خدای آسمان ها می باشد که پدر خدایان اولیه می باشد. در مجموع فرزندان گایا و اورانوس به سه دسته تقسیم می شوند: تایتان ها ،سایکلوپ ها و هکاتونکایرها.
هکاتونکایرها:

هکاتونکایرها موجوداتی صد دست با پنجاه سر بوندن . تعداد آن ها سه تا بود. به دلیل نارضایتی شان توسط اورانس به رحم مادرشان(گایا) بازگردانده شدند. بعد ها در شورشی بر علیه پدرشان به کرونوس کمک کردند ولی برای بار دوم توسط کرونوس زندانی شدند. در نهایت این موجودات توسط زئوس آزاد شدند و در نبرد با تایتان ها به المپ نشینان کمک کردند.
سایکلوپ ها:

از موجودات افسانه ای در یونان باستان بودند که غول هایی با یک چشم در وسط پیشانیشان بودند و از فرزندان گایا و اورانوس بودند. تعداد آن ها سه تا بود که به نام های :برونتس (تندرگر)، استروپس (فلشر) و آرگس (درخشانگر) از موجودات نامیرا محسوب می شدند. محل زندگی آن ها جزیره ای در سیسیل بود. آن ها در غار های تاریک زندگی میکردند و از گوشت انسان و موجودات دیگر استفاده می کردند . توسط کرنوس زندانی شده بودند. زئوس آن ها را آزاد کرد و سایکلوپ ها در پاسخ سلاح معروف زئوس که صاعقه و آذرخش بود را به زئوس هدیه دادند.
تایتان ها:

این دوران با حضور تایتان ها (تیتان ها) معنا پیدا می کند. تایتان ها در دوران طلایی حکمفرمایی میکرند. تایتان ها فرزندان گایا و اورانس بودند. تایتان های اصلی عبارتند از : کرونوس, رئا ,اکئانوس ,تتیس ,هیپریون منه ,موسین ,تمیس ,پایتوس ,کئوس, کریوس, فوبه ,تئا


   
wizard girl, ida7lee2, yasss and 2 people reacted
نقل‌قول
*HoSsEiN*
(@hossein-2)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 907
 

تصويري ازشون در دسترس نيست؟ منظورم نقاشي هستش!
خب چند خدايي در گذشته رواج داشته ولي يونان و رم هستند كه خدايانشون داستان هاي قشنگي دارن و با فهرمان هاي زياد و افسانه هاي زيبا.


   
wizard girl and yasss reacted
پاسخنقل‌قول
yasss
(@yasss)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 533
 

من یه کتاب دارم کل خدایان یونان و رم رو معرفی کرده به طور کامل حدود 300صفحس
تو درسامون هم مدام باهاشون سر کار داریم:دی


   
wizard girl reacted
پاسخنقل‌قول
ida7lee2
(@ida7lee2)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 587
 

*HoSsEiN*;1711:
تصويري ازشون در دسترس نيست؟ منظورم نقاشي هستش!

هر کس افسانه ها رو یه جور تصویر میکنه... تو گوگل بزنید.... البته تو ویکی پدیا بزنید حتماً به نتیجه میرسید، نقاشی یا مجسمه از اساطیر داره؛ خود من یه مدت روی خدایان یونان تحقییق میکردم..... من بعضی جاها چند تایی دیدم ولی زیاد دوست نداشتم....


   
wizard girl reacted
پاسخنقل‌قول
اشتراک: