Header Background day #13
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

مکان های شگفت انگیز جهان!!

4 ارسال‌
3 کاربران
8 Likes
1,745 نمایش‌
Michael
(@wingknight)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 487
شروع کننده موضوع  
سیاره ما زمین، دارای مکانهای عجیب و غریب و غالبا زیبایی می باشد که قدرت الهام بخشی و گیج کنندگی دارند. این مکانها به ما یادآوری می کنند که حتی در دوره شگفتی های تکنولوژی مکان های زیبایی وجود دارند که باید کشف شوند. در اینجا به معرفی بعضی ازمناظر زیبا و شگفت انگیز در جهان میپردازیم.

دریاچه خالدار


دریاچه خالدار یک دریاچه قلیایی و نمکی است که در اوسویوس واقع در British Columbia است ودارای مواد معدنی زیاد و گوناگونی می باشد.

تالارگفتمان 1

در تابستان بیشتر آب دریاچه با پشت سر گذاشتن همه مواد معدنی تبخیر می شود.خال های بزرگی روی دریاچه ظاهر شده و بستگی به ترکیب مواد معدنی در آن زمان دارند. لکه ها دارای رنگ های مختلفی می باشتد. لکه ها عمدتا از منگنزو سولفات تشکیل شده اند که در تابستان متبلور می شوند. از آنجاییکه فقط مواد معدنی در دریاچه باقی می مانند، راه های عبور طبیعی را در اطراف و بین لکه ها به سختی بو جود می آیند.

تالارگفتمان 2تالارگفتمان 3

دریاچه خالدار شامل مقدار زیادی سولفات منیزیم، کلسیم و سولفات سدیم می باشد.توضیحات بیشتر: شاهکار طبیعی ، دریاچه نقطه ای

گذرگاه عظیم

گذرگاه عظیم دارای ۴۰۰۰۰ ستون مرمر سیاه متصل بهم می باشد که در اثر فوران آتشفشانی بوجود آمده اند. این گذرگاه در County Antrim واقع در سواحل شمال شرقی ایرلند شمالی می باشد.

تالارگفتمان 4

این گذرگاه مربوط به افسانه جنگاور ایرلندی Fionn mac Cumhail می باشد که گذرگاه را برای رفتن به اسکاتلند ساخت تا با دشمن خود Benandonner بجنگد. قسمتی از افسانه این را بیان می کند که Fionn قبل از رسیدن به اسکاتلند به خواب می رود. وقتی که Benandonner دید او نرسیده از پل گذشت تا او را پیدا کند. همسر Fionnپتویی به دور او کشید مانند یک بچه. فیون بعد از دیدن جثه بزرگ Benandonner فرار کرد و از همسرش خواست تا او را به شکل یک کودک در آورد. زمانیکه Benandonne کودک به آن بزرگی را دید با خود فکر کرد که پدرش حتما یک فرد غول پیکر باید باشد. بنابراین Benandonner با ترس و حشت به طرف خانه فرار کرد و دره را شکافت تا اگر توسط Fionn تعقیب شد بتواند فرار کند.

تالارگفتمان 5

گذرگاه عظیم متعلق به Natinal Trust می باشد و یکی از معروفترین جاذبه های توریستی در ایرلند شمالی است.

تالارگفتمان 6

جنگل سنگیجنگل سنگی واقع در جنوب غربی کشور چین دارای شکلی بسیار عجیب و غیر عادی است. گویا درختان در این محل از سنگ ساخته شده اند. The Stone Forest China دارای کوههای سنگی سر به فلک کشیده و تیز می باشند که محلی از سیاره دیگری به نظر می آیند!
تالارگفتمان 7


پاموکاله


استخر های زیبا ، کوچک و غیر عادی Pamukkale که قدمت دو هزار ساله دارد و هنوز هم یکی از شگفتگی های جهان به شمار می رود.

تالارگفتمان 8

هزاران سال پیش به دلیل زلزله هایی که در ترکیه معمول است باعث ایجاد ترک هایی شد که اجازه داد چشمه های گرم و جوشان آبهای غنی از کربنات سدیم را به سطح بیاورند. همانطور که اب تبخیر می شد مواد گچی فشرده شده و تشکیل لایه ای را در بالای لایه تراورتین می دهند. و کم کم دیوارهایی را در طول زمان به همان روش می سازند. که یک گلفشنگ در غار تشکیل می شود.

تالارگفتمان 9

ظاهرا Pamukkale به معنی قلعه پنبه ایی می باشد. اما Greco-Romans یک شهر رابالای ان ساخت که هراپلیس نام داشت وبه معنی شهر مقدس و روحانی می باشد. آنها همچنین این مکان را یک مکان مهم و نایاب تشخیص دادند که قدرت شفا دهندگی در آبهای سفیدشیری رنگ را دارد.

دره های خشک McMurdo

دره های خشک McMurdo یک ردیف دره در آنتارکتیکا واقع در غرب ویکتوریا لند در مک موردو می باشند.این منطقه به نظر می رسد که متعلق به این زمین نباشد. منطقه شامل ویژگی های زمین شناسی جالب و زیادی می باشد مانند دریاچه ویدا و رود خانه آنیکس و آنتارکتیکا که بلند ترین رودخانه می باشد. کف دره گاهی اوقات شامل یک دریاچه یخ زده با چندی متر ضخامت می باشد.

تالارگفتمان 10

این دره همچنین شامل یک از بیابان های زیر یخ در جهان ، با آب بی نهایت شور، زندگی موجودات ساده و مرموز و یک موضوع در حال تحقیق می باشد.
دانشمندان شاید دره های خشک را یک منبع مهم شناخت زندگی ماورای جوی در نظر می گیرند.

جزیره Socotra

این جزیره به سادگی هر گونه تصور و خیال درباره آنچه که در زمین طبیعی در نظر گرفته می شود را رد می کند. ممکن است که شما به این فکر کنید که به سیاره دیگر یا منطقه دیگری از زمین سفرکرده اید.

جزیره Socotra که قسمتی از ۴ جزیره می باشد، از نظر جغرافیا یی به مدت ۶ یا ۷ ال از قاره آفریقا جدا شده است. این جزیره مانند جزایر Galapagos، مملو از گونه های کمیاب گیاهان و جانوران میباشد که ۳/۱ آنها بومی می باشند.

تالارگفتمان 11
آب و هوای این جزیره ناملایم و گرم و خشک می باشد. زندگی گیاهی شگفت انگیزی در آنجا رونق یافته است. سواحل شنی گسترده ایی وجود دارند که تا فلات سنگ آهک پر از غار گسترش یافته اند و کوهایی در آن وجود دارند که ۱۵۲۵ متر ارتفاع دارند. درختان و گیاهان این جزیره از ۲۰ میلیون سال قبل وجود دارند و دارای انوع گوناگونی می باشند.تالارگفتمان 12


Lencois Maranhenses

پارک ملی Lencois Maranhenses در ایالت Maranhão ، شمال سوحال برزیل که ۳۰۰ کیلومتر مربع می باشد قرار دارد، که دارای ریگ های روان و مرداب به رنگ آبی تیره می باشد، و یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین مکان ها در جهان می باشد. ریگ های روان بیش از ۵۰ کیلومتر قاره را در بر گرفته و زمانی که از بالا دیده می شود یک منظره بستر مانند سفید رنگ را بو جود می آورد.
تالارگفتمان 13

Lencois Maranhenses به نظر میرسد که مانند یک بیابان آرمانی باشد. در حقیقت یک بیابان نیست و بیرون از حوزه آمازون قرار گرفته است. این ناحیه باران های منظمی در ابتدای سال دارد. باران ها یک پدیده خارق العاده را بوجو می آورند. آب تازه بین شن ها و ریگ های روان جمع آوروی می شود. و بیابان را با مرداب های سبز و آبی خالدار می کند، که بیشترین مقدار آنها در ما ههای جولای و سپتامبر می باشد.
تالارگفتمان 14

منطقه به طور شگفت انگیزی مکان انواع مختلف ما هی ها می باشد که علیرغم ناپدید شدن مرداب ها در زمان فصل خشک تخم های خود را از دریا بوسیله پرندگان می آورند.

تالارگفتمان 15


Rio Tinto

معادن Rio Tinto یک منظره خواب اور را بوجود می آورند . گسترش آن نه تنها منحصر به کوهها و دره ها نیست بلکه کل روستا را در بر گرفته است.

تالارگفتمان 16

این رودخانه به دلیل دارا بودن باکتری های هوازی در آب جاذبه های علمی را به دست آورده است. شرایط در رودخانه شبیه به مکان های دیگر منظومه شمسی می باشند و به نظرمی رسد درای آب مایع، مانند مریخ زیر زمینی باشد.
تالارگفتمان 17

Rio Tinto به دلیل دارا بودن PH2 و رنگ قرمز تیره اش حلال فلزات بوده و قطعا دوست بشر نمی باشد.

تالارگفتمان 18   
ida7lee2, فسیل, barsavosh and 2 people reacted
نقل‌قول
*HoSsEiN*
(@hossein-2)
Noble Member
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 907
 

چقدر شگفتي در دنيا هست و ما بي خبريم پاموکاله شبيه همون مرداب ايرانيه است كه معرفي كرديش.
دره های خشک McMurdo چقدر عجيبه،انگار ‌واقعاً از فضا امده به زمين.
دست درد نكنه كه اين مكانها را معرفي مي كني.


   
Michael reacted
پاسخنقل‌قول
Michael
(@wingknight)
Noble Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 487
شروع کننده موضوع  

*HoSsEiN*;1573:
چقدر شگفتي در دنيا هست و ما بي خبريم پاموکاله شبيه همون مرداب ايرانيه است كه معرفي كرديش.
دره های خشک McMurdo چقدر عجيبه،انگار ‌واقعاً از فضا امده به زمين.
دست درد نكنه كه اين مكانها را معرفي مي كني.

وضیفه اس حسین جان
ایشالا که مفید باشه برای بچه ها حالا چه برای اطلاعات عمومیشون چه برای داستان نویسی اگه بدرد میخوره


   
*HoSsEiN* reacted
پاسخنقل‌قول
Makizy
(@makizy)
Reputable Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 136
 

خیلی جاهای باحالی بودن
وقتی دریاچه خالدار اومد یه لحظه تو ذهنم امدکه این یه تیکه از لباس گایا (مادر زمین) هست
و پاموکاله هم مثله چشمه باداب سرت هستش ولی مثل اینکه تنوع رنیگیش کمتر از ماله ایرانه


   
Michael reacted
پاسخنقل‌قول
اشتراک: